Honor Movie Glasses naszym osobistym kinem z 201-calowym ekranem

Honor Movie Glasses to najnowszy gadżet dla kinomanów, który sprawi iż chodzenie do kina przestanie mieć sens. To okulary umożliwiające oglądanie filmów na 201-calowym ekranie.

Dawniej kino było jedynym sposobem na obejrzenie filmu na dużym ekranie. Rozwój technologii audio-wideo sprawił jednak, że dziś podobne warunki możemy osiągnąć we własnym domu, a służą do tego projektory. Ostatnio jednak coraz częściej pojawiają się na rynku gadżety, zapewniające kinowe wrażenia bez konieczności ich zakupu.

Mowa o okularach AR, a najnowszym tego typu urządzeniem jest Honor Movie Glasses, zaprezentowane właśnie przez chińską markę. Gadżet wyposażono w dwa panele micro-OLED, które wyświetlają dla każdego oka obraz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Dodatkowo mają 500 nitów jasności oraz posiadają 108-procentowe pokrycie palety barw sRGB, jak również 60 Hz odświeżanie obrazu.

Honor Movie Glasses
Źródło: Honor

Pozwala to stworzyć wrażenie patrzenia na ekran o przekątnej aż 201-cali z odległości 6 metrów. Mają przy tym kilka trybów pracy, więc jeśli nie potrzebujemy aż tak dużego ekranu, możemy zdecydować się na 130-calowy telewizor oglądany z dystansu 4 metrów.

Honor Movie Glasses
Źródło: Honor

Producent zadbał jednak nie tylko o obraz, ale również dźwięk. Okulary mają więc głośniki oraz dwa mikrofony, pozwalające stworzyć wirtualny dźwięk przestrzenny. Wyposażono je również w system śledzenia głowy, a także oprogramowanie zapewniające wielozadaniowość, umożliwiające równoczesne wyświetlanie różnych aplikacji. Produkt może więc zastąpić nam monitor, oferując wygodę pracy z wieloma programami.

Honor Movie Glasses
Źródło: Honor

Okulary Honor Movie Glasses na razie można zakupić jedynie w Chinach, gdzie kosztują 2499 juanów, a więc w przeliczeniu 1600 zł. To znacznie mniej niż dobrej klasy projektor, czy nawet większy telewizor, więc gadżet może być bardzo użyteczny. Niestety nie wiadomo kiedy będziemy mogli zakupić go również w Europie.

You may also like...