Pancerny Oukitel WP21 Ultra to więcej niż smartfon

Oukitel zaprezentował kolejny pancerny smartfon stworzony do pracy w trudnych warunkach. Oukitel WP21 Ultra ma wiele ciekawych funkcji, w tym także kamerę termowizyjną.

Smartfony posiadają wiele funkcji, więc są niezwykle użyteczne w codziennym życiu. Ich wadą jest jednak stosunkowo mała wytrzymałość, więc nie nadają się do pracy w środowisku o dużej wilgotności lub zapyleniu, a także w skrajnych temperaturach. Istnieją jednak modele specjalnie dostosowane do takich zadań, a jednym z najnowszych jest Oukitel WP21 Ultra.

To kolejny już produkt znanego producenta pancernych smartfonów, zaprojektowany do pracy w szczególnie trudnych warunkach. Jest to nieco odświeżona wersja modelu WP22, promowanego jako najgłośniejszy smartfon na rynku. Wyposażono go w 6,78″ wyświetlacz Full HD+ o jasności 430 nitów oraz 120 Hz odświeżaniu, a także procesor MediaTek Helio G99 z 12 GB RAM i 256 GB pamięci użytkowej.

Na tylnym panelu znajdziemy natomiast 64 MP główny aparat oraz 20 MP kamerę noktowizyjną oraz 5 MP kamerę termowizyjną InfiniRay. Rejestruje obraz w rozdzielczości 256 x 192 pikseli przy 25 Hz, umożliwiając dokładne sprawdzenie temperatury różnych obiektów. Świetnie nadaje się np., podczas ocieplania domu, umożliwiając sprawdzenie którędy ucieka ciepłe powietrze.

Telefon ma również 4G Dual SIM, a także Bluetooth 5.0, GPS oraz NFC z obsługą systemu płatności Google Pay. Można więc wykorzystać go do płacenia za zakupy w sklepach, zaś system Face ID zabezpieczy urządzenie przed niepowołanym dostępem.

Producent zadbał oczywiście o wytrzymałość urządzenia, wyposażając go w pokrytą gumą obudowę z certyfikatem IP68 oraz IP69K i MIL-STD-810H. Oznacza ot nie tylko pełną odporność na wodę i pył, ale również wstrząsy oraz upadki na twardą powierzchnię. Natomiast bateria o pojemności aż 9800 mAh z 66 W systemem szybkiego ładowania, powinna zapewnić przyzwoity czas pracy.

Oukitel WP21 Ultra można już zamawiać na Aliexpress w cenie około 2500 zł.

Oukitel WP21 Ultra
Źródło: Oukitel

You may also like...