Google ułatwi zarządzanie subskrypcjami

Google testuje właśnie nową zakładkę w Google Play Store o nazwie My Subscriptions. Jest to nowa sekcja, pozwalająca w wygodny sposób zarządzać wszystkimi usługami abonamentowymi.

W dzisiejszych czasach korzystamy na naszych smartfonach z coraz większej liczby usług działających w modelu subskrypcyjnym. Abonament opłacamy za muzykę ze Spotify, filmy z Netflixa, czy też telewizję z HBO Go.

Gdy korzystamy z większej liczby usług, możemy się po jakimś czasie w tym wszystkim pogubić. Stracimy wówczas rozeznanie w wysokości abonamentu za poszczególne usługi, czy długości trwania subskrypcji. Google chce nam pomóc w zarządzaniu takimi usługami, dlatego przygotowało w sklepie Play Store specjalną zakładkę o nazwie My Subscriptions.

Opcja poddawana jest obecnie testom przez niewielką grupę użytkowników. A jak sugeruje jej nazwa, jest to miejsce, w którym możemy sprawdzić wszystkie usługi abonamentowe, do których jesteśmy zapisani. Można tam również zarządzać wszystkimi subskrypcjami, a także je anulować jeśli uznamy, że nie chcemy już dłużej korzystać z jakiejś usługi.

Póki co opcja jest na razie tylko testowana i nie wiadomo kiedy wejdzie do powszechnego użytku. Jeśli jednak koncern zdecyduje się ją wprowadzić, to zapewne zrobi to w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Google

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...