Google upraszcza dwustopniową autoryzację użytkownika

W dzisiejszych czasach niemal każda internetowa usługa posiada dwustopniową autoryzację użytkownika, zapewniającą znacznie lepszą ochronę przed hakerami. Do swych usług oferuje ją również koncern Google, który właśnie znacznie uprościł proces logowania.

Cyberprzestepcy atakują obecnie praktycznie każdego, a najczęstszym celem ataków są oczywiście usługi internetowe z których korzystamy, takie jak poczta elektroniczna, konto na Facebooku, Steamie oraz wiele innych.Mnóstwo firm, w celu zabezpieczenia kont użytkowników już parę lat temu wprowadziło dwustopniowe systemy autoryzacji użytkownika, w tym również koncern Google, którego ekosystem umożliwia nam korzystanie z mnóstwa usług przy użyciu jednego tylko konta.

Pierwszym etapem weryfikacji jest podanie hasła i ten etap jest najłatwiej obejść, gdyż haker korzystając z trojana, może nasze hasło przejąć. Dlatego jest właśnie drugi etap, czyli kod wysyłany SMS’em na naszego smartfona z platformą Andorid lub iOS.

Teraz Google postanowiło uprościć ten proces, by użytkownik za każdym razem nie musiał wpisywać otrzymanego kodu, a umożliwia to nowa funkcja Google Prompt. Podczas logowania, na ekranie smartfona pojawia się pytanie, które ma potwierdzić naszą tożsamość, zawierające nazwę miasta, imię użytkownika oraz sprzęt, z którego próbuje się on logować. Haker, który przejmie nasze dane nie musi wiedzieć z jakiego miasta jesteśmy, jak się nazywamy oraz z jakiego urządzenia korzystamy. My to wiemy, więc możemy się łatwo zalogować.

Dodam, że Google Prompt przeznaczone jest tylko dla urządzeń mobilnych działających na platformach Android oraz iOS.

Źródło: 9to5google.comYou may also like...