Goophone ma już klona Galaxy S5

Zaledwie dwa dni wystarczyły by Chińczycy sklonowali najnowszy model flagowego smartfona koncernu Samsung. Goophone już promuje własnego klona, którego zamierza sprzedawać w cenie poniżej 300 dolarów.

Chińczycy posiadają niebywałe umiejętności kopiowania produktów dużych firm i reagują błyskawicznie na ich premiery, w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin, mając gotowe klony nowych urządzeń. Samsung Galaxy S5 został zaprezentowany kilka dni temu, podczas Mobile World Congress 2014 i po zaledwie dwóch dniach, Goophone promuje na swej stronie jego klona, którego oferuje w cenie poniżej 300 dolarów. Jak widać na załączonym zdjęciu porównawczym, oba urządzenia niewiele różnią się od siebie, a jak wygląda strona techniczna chińskiego klona?O dziwo rewelacyjnie. Goophone S5 posiada 5-calowy ekran Full HD z niezłą matrycą, a także 2 GHz 8-rdzeniowy układ MediaTek MT6592, wspierany przez 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci ROM, którą jak zwykle w chińskich smartfonach, można rozszerzyć kartą microSD.

Dla porównania oryginalny Galaxy S5 ma 5,1-calowy ekran Full HD, 2,5 GHz 4-rdzeniowego Snapdragona 801 wspieranego przez układ Adreno 330 GPU oraz 2 GB pamięci RAM. Klon posiada nieco gorsze kamery. W przypadku tylnej jest to 13 Mpix (Galaxy S5 ma 16 Mpix), zaś przednia legitymuje się matrycą 5 Mpix. Bateria o pojemności 2800 mAh mogłaby być też odrobinę większa, ale jak obiecuje producent, zapewnia 48 godzin w trybie czuwania oraz 6 godzin rozmów.

Najciekawsza jest jednak cena Goophone S5. Telefon o parametrach nieznacznie tylko gorszych od oryginału, kosztuje tylko 300 dolarów. Cena Galaxy S5 16 GB to 729 Euro! Jak łatwo policzyć, klon jest około trzykrotnie tańszy od oryginału. I po co w takim razie przepłacać?

Źródło: Engadget.comYou may also like...