Grasz w Battlefield Play4Free? Hakerzy przejmą Ci komputer!

Kilka dni temu pisałem, że w Origin, który już od dawna jest uważany za najgorszą platformę na rynku, odkryto istotną lukę umożliwiającą przejęcie przez hakerów kontroli nad naszym pecetem. Okazuje się, że mogą do tego celu wykorzystać również darmową grę Battlefield Play4Free.

Przypomnę, że podczas konferencji Black Hat, hakerzy zaprezentowali metodę pozwalającą przejąć kontrolę nad pecetem, na którym zainstalowany jest klient platformy Origin. Wówczas uczyniono to z pomocą gry Crysis 3, lecz potwierdzono, że na ataki narażona jest także gra Battlefield Play4Free.Hakerzy udowodnili, że, wykorzystując lukę, są w stanie uruchomić złośliwy kod na komputerach wyposażonych we wspomnianą strzelankę oraz system Windows XP, którego wciąż używa dużą część graczy.

Sprawa jest poważna, ponieważ uruchomienie gry na komputerze ofiary, za pośrednictwem specjalnie spreparowanej strony, powoduje załadowanie złośliwego oprogramowania, które można np. ukraść informacje dotyczące płatności, albo też włamać się na jego konto. EA twierdzi, że bada całą sprawę, lecz na razie nie zdradziło kiedy przygotuje patcha, który załata lukę.

Źródło: Techreport.com

You may also like...