Grupa przyjaciół zbudowała pojazd Batmana

Nowe Batmany to również nowe pojazdy, a najpopularniejszym z nich jest oczywiście Tumbler, którym Christian Bale poruszał się w kilku ostatnich filmach. Pojazd zbudowano specjalnie dla filmu, ale okazuje się, że można coś takiego stworzyć samodzielnie.

No może, nie do końca samodzielnie i na pewno nie uda się tego pomysłu zrealizować w domowym garażu. Ale mając odpowiednich specjalistów i przede wszystkim dużo pieniędzy, jest to możliwe. Udowodniła to grupa uczestników sławnego wyścigu Gumball 3000 z Arabii Saudyjskiej. Drużyna o nazwie Team Galag, stworzyła własną replikę Tumblera znanego z filmów Christophera Nolana.

Przedsięwzięcie to było kosztownym wyzwaniem, ponieważ budowa pochłonęła 1,6 miliona dolarów, a więc pojazd kosztował mniej więcej tyle co Bugatti Veyron.

Teab Galag nie zbudowała jednak pojazdu, by postawić go w garażu. Wystartuje nim w tegorocznej edycji wyścigu Gumball, który rozpocznie się w Kopenhadze już 19 maja. I pewnie nieźle sobie będą radzić, gdyż pod maską tego potwora pracuje serce siłacza, mianowicie 6,2-litrowy V8 o mocy 300 KM.

Mottem drużyny będzie “Nie jedziemy szybko, po prostu nisko lecimy”, które na pewno przyda się podczas wyścigu, w którym do przejechania jest 3,000 mil.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...