WD i SanDisk łączą siły aby stworzyć innowacyjny dysk SSHD

Firma WD, przedsiębiorstwo należące do Western Digital oraz SanDisk Corporation, światowy lider w dziedzinie pamięci flash, poinformowały, że obie spółki współpracują w celu wprowadzenia na rynek hybrydowych urządzeń do przechowywania danych, które połączą w sobie najlepszą w swojej klasie technologię pamięci flash od SanDisk z najlepszą technologią dysków twardych od WD.

SanDisk dostarcza urządzenie SanDisk iSSD do dysku SSHD WD Black – najcieńszej na świecie 2,5-calowej pamięci, która wykorzystuje zarówno zastrzeżoną przez WD technologię hybrydową, jak i standard SATA IO. SanDisk iSSD oferuje idealną równowagę pomiędzy wydajnością, niskim poborem energii, kosztem zakupu, niezawodnością i kompaktową obudową w dysku SSHD, który z kolei daje wystarczającą przestrzeń do zaspokojenia apetytu na treści cyfrowe dzisiejszych użytkowników, jak i szybkość pamięci flash, przepustowość i szybkość reakcji – a wszystko to w ultra cienkiej obudowie.

Cieszę się, że SanDisk może współpracować z WD nad tym nowym fascynującym produktem,” powiedział Kevin Conley, wiceprezes działu pamięci masowych SanDisk. „WD Black SSHD to kombinacja wyjątkowych cech dysków twardych – jak np. pojemność – i małych rozmiarów i wydajności, które dają rozwiązania pamięci flash. Produkt ten mógł powstać dzięki połączeniu niezrównanego doświadczenia firmy SanDisk w dziedzinie pamięci flash z know-how firmy WD w obszarze dysków twardych”.

Współpracując z firmą SanDisk, WD realizuje swoją wizję dot. produktów łączących najlepsze cechy obu technologii,” podkreśla Matt Rutledge, wiceprezes ds. rozwiązań pamięci masowych WD i dodaje: „Dyski WD SSHD to znaczące osiągnięcie w kontynuacji rewolucji pamięci SSHD/flash.”

WD Black Solid State Hybrid Drives (SSHD)

WD Black SSHD wykorzystuje technologię hybrydową WD, która łączy inteligentną technologię pamięci flash firmy SanDisk z dużą pojemością dysków twardych WD. Ta rewelacyjna kombinacja znacznie poprawia pracę z komputerem, umożliwiając skorzystanie zarówno z dużej pojemność, jak i wyższej wydajności niż w przypadku tradycyjnych dysków twardych, włącznie ze zwiększeniem prędkości i szybkości uruchamiania aplikacji.

Wielkość podzespołu to kluczowy problem dla producentów komputerów, którzy chcą projektować cieńsze produkty – dyski SSHD WD Black zostały stworzone, aby stworzyć warunki do integracji z najcieńszymi na rynku notebookami. WD Black 5 mm oferują pojemność 500 GB, wykorzystując prawie 50 % mniej objętości niż obecny standard dysków twardych (wynoszący średnio 9.5mm). Niskoprofilowy dysk SSHD jest dopełnieniem małych rozmiarów iSSD firmy SanDisk, który jest zbudowany przy wykorzystaniu 19 nm procesu technologicznego – najbardziej zaawansowanego na świecie procesu produkcji półprzewodników.

Źródło: Tabasco.pl

You may also like...