Gry z PC Game Pass trafią do GeForce Now

Microsoft planuje wzbogacić ofertę streaningowej usługi GeForce Now o tytuły, dostępne w abonamencie PC Game Pass. Przedstawicielka koncernu potwierdziła, że staną się one dostępne już w nadchodzących miesiącach.

Subskrybenci usługi Nvidia GeForce Now już niebawem będą mogli korzystać ze znacznie bogatszej biblioteki dostępnych tytułów. Na zamkniętym spotkaniu z dziennikarzami zorganizowanym wczoraj w Los Angeles, szefowa działu doświadczeń twórców Xbox potwierdziła, że trafią do niej tytuły z PC Game Pass.

Abonenci serwisu, dzięki streamingowi będą mogli wypróbować oferowane tytuły na niezbyt mocnych komputerach, sprzęcie mobilnym lub telewizorach. Dla wielu osób będzie to okazja do zabawy grami, którymi z racji słabego sprzętu, nie mogli dotychczas w pełni się cieszyć.

Należy jednak podkreślić, że w GeForce Now nie pojawi się pełny katalog gier liczący ponad 100 produkcji. Microsoft doda do streamingowej usługi jedynie wybrane propozycje. Na razie nie wiemy o jakie tytuły może chodzić. Trudno też powiedzieć kiedy staną się one dostępne w usłudze Nvidii, gdyż nie podano dokładnego terminu. Przedstawicielka koncernu poinformowała jedynie, że pojawią się „w nadchodzących miesiącach”, więc musimy poczekać aż Microsoft ujawni nieco więcej szczegółów.

Usługa GeForce Now dostępna jest na polskim rynku od jakiegoś czasu. Można z niej korzystać za darmo, jednak wówczas zabawa trwa jednorazowo maksymalnie godzinę. Jeśli chcemy bawić się nieco dłużej, czyli do czterech godzin, mieć priorytetowy dostęp do serwerów oraz rozdzielczość 1080p i płynność animacji 60 fps, musimy już zapłacić 49 zł miesięcznie. Najdroższy pakiet kosztuje 99 zł miesięcznie i oferuje sesje o długości 8 godzin. Pozwala też grać w rozdzielczości do 4K, przy 120 kl./s.

GeForce Now
Źródło: Nvidia

You may also like...