Guard SPA: Samsung zadba o nasz smartfon

Samsung poinformował o uruchomieniu zupełnie nowej usługi o nazwie Guard SPA. Oferta skierowana do użytkowników smartfonów, pomoże zadbać o urządzenia, weryfikując ich szczelność, a nawet dezynfekując obudowę.

Smartfon tak jak każde urządzenie elektroniczne, po jakimś czasie się zużywa, a w jego systemie robi się śmietnik. Ogarnięcie tego może być trudne dla zwykłego użytkownika, więc firma Samsung wyciąga do nich pomocną dłoń, oferując nową usługę o nazwie Guard SPA.

To nowa usługa posprzedażowa i jak deklaruje producent, pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku. Teraz właściciele smartfonów tej marki będą mogli kompleksowo zadbać o swoje urządzenia. Oferta obejmuje m.in. weryfikację stanu urządzenia i jego szczelności, optymalizację ustawień a nawet dezynfekcję przy pomocy promieni UV.

Większość smartfonów Samsung zaprojektowana jest tak, aby ochronić podzespoły smartfonu przed wodą, a ich wodoszczelność potwierdzona jest specjalnym certyfikatem. Jednak nawet posiadając smartfon odporny na wilgoć, należy mieć na uwadze, że wszelkie upadki i uszkodzenia mechaniczne mogą rozszczelnić obudowę. Serwisanci przeprowadzą więc specjalny test szczelności, upewniając się, że nadal są odporne na wodę.

Smartfonów używamy już niemal wszędzie, w tym w miejscach publicznych czy komunikacji miejskiej. Po jakimś czasie ich obudowy stają się więc domem dla wielu groźnych bakterii. Oczywiście można je czyścić, ale nie jest to efektywne rozwiązanie, gdyż nie damy rady usunąć mikroby ze wszystkich szczelin. Producent oferuje więc dezynfekcję za pomocą promieni UV, wraz z dodatkowym czyszczeniem złącza ładowania.

Specjaliści pomogą też zsynchronizować urządzenie z chmurą Samsung oraz zoptymalizują jego ustawienia i pamięć za pomocą aplikacji Samsung Members. Ponadto, przeprowadzą specjalistyczne testy wszystkich funkcji smartfonu za pomocą narzędzia Galaxy Diagnostics, by dać użytkownikowi pewność, że działają one bez zarzutu.

Dodatkowym benefitem skorzystania z nowej usługi firmy Samsung jest rabat w wysokości 10% na wybrane akcesoria, takie jak etui czy karty pamięci oraz pomoc w ich dobraniu. Pakiet Guard SPA kosztuje użytkownika 49 zł.

Guard SPA

Źródło: Samsungmedia.pl

You may also like...