Hakerzy stworzyli bota utrudniającego życie rosyjskim urzędnikom

Hakerzy z grupy Obfuscated Dreams of Scheherazade postanowili utrudnić życie rosyjskim urzędnikom państwowym. Stworzyli bota, który nawiązuje połączenia pomiędzy urzędami.

Po tym jak Rosja napadła na Ukrainę, hakerzy z całego świata sprzymierzają się w walce z najeźdźcą i utrudniając Rosjanom życie jak tylko mogą. Włamują się m.in., na rządowe serwery, ale nie tylko. Wielu z nich działa na mniejszą skalę, a ich działania wymierzone są w rządowych urzędników.

Jeden z ciekawszych pomysłów na walkę z Rosją ma grupa hakerska Obfuscated Dreams of Scheherazade. Stworzyła bowiem bota, który nawiązuje połączenia konferencyjne pomiędzy wieloma podmiotami rządowymi. Bot działa w taki sposób, aby każdy z nich myślał, że połączenie nawiązała druga strona. Celem tego projektu jest marnowanie czasu rządu i blokowanie linii telefonicznych. Zautomatyzowane połączenia spamowe działają bez przerwy w godzinach pracy rosyjskich urzędów.

Hakerzy wprowadzają chaos w rosyjskich urzędach

Co ciekawe, grupa na swej stronie Waste Russian Time Today umożliwia samodzielne zainicjowanie lub posłuchanie takich połączeń. Znajduje się tam specjalny przycisk, po wciśnięciu którego bot nawiązuje połączenie z losowymi rosyjskimi agencjami. Użytkownik może wówczas słuchać wywołanego przez siebie chaosu, gdy urzędnicy próbują dowiedzieć się kto do kogo dzwoni i w jakiej sprawie.

Oczywiście bez względu na to, czy ktoś korzysta z tej strony, bot nadal wykonuje połączenia bez interwencji człowieka, aby zmarnować jak najwięcej czasu agencji.

Strona dotychczas wykonała ponad 20 tys. połączeń. A bot ma w swej bazie danych numery telefonów tysięcy pracowników rządu. W tym korpusu prasowego Putina, pracowników Dumy, policji wojskowej i FSB (rosyjskiego wywiadu). Numery obejmują administratorów średniego szczebla, aż do polityków wysokiego szczebla. Rzecz jasna hakerzy chcą ich więcej, dlatego proszą każdego o podsyłanie im aktywnych numerów telefonów do rosyjskich organów państwowych.

Dodać należy, że użytkownicy inicjujący połączenie z serwisu są całkowicie anonimowi, a ich głosy nie są słyszalne. Hakerzy wyjaśnili, że celowo wyciszyli użytkowników, co daje gwarancję, że nie przekażą żadnych informacji identyfikacyjnych osobom na linii.

Oczywiście takie działania nie powstrzymają rosyjskiej machiny wojennej. Jednak fakt, że połączenia pochodzą z zaufanych oficjalnych źródeł, utrudnia Rosjanom powstrzymanie takich spamowych połączeń. Niewątpliwie powoduje też frustrację u urzędników, którzy nie są w stanie stwierdzić, czy połączenie jest prawdziwe.

Hakerzy

Źródło

You may also like...