Złośliwe mody do Cyberpunk 2077 mogą przejąć nasz komputer

Hakerzy wykorzystują grę Cyberpunk 2077 by włamywać się do komputerów. Stworzony przez nich złośliwy mod umożliwia im przejęcie kontroli nad naszym sprzętem.

CD Projekt RED stara się naprawić poważnie nadszarpnięty wizerunek gry Cyberpunk 2077 i parę dni temu udostępniło narzędzia pozwalające tworzyć własne mody. Fani przy ich pomocy mogą usprawniać ten popularny tytuł, wzbogacając go o nowe możliwości, a nawet naprawiać elementy popsute przez twórców.

Niestety narzędzia wykorzystują nie tylko fani pragnący usprawnić posiadany tytuł. Okazuje się bowiem, że szybko stały się użyteczne również dla cyberprzestępców. Z ich pomocą mogą bowiem włamać się do naszego komputera. W sieci pojawiły się doniesienia o złośliwych modach, uruchamiających na komputerze kod pozwalający hakerom przejąć kontrolę nad pecetem.

Sprawa dotyczy nie tylko modów do gry, ale również specjalnie zmodyfikowanych save’ów. W jednych i drugich cyberprzestępcy mogą umieścić złośliwy kod, który po uruchomieniu umożliwi kontrolowanie naszego komputera. Co ciekawe luka oddziałuje nie tylko na pecety, ale ma także wpływ na wersję gry dla konsol PlayStation.

CD Projekt doskonale wie o tej luce w zabezpieczeniach gry. Mimo to wypuszczona przez producenta poprawka 1.11 nie była w stanie rozwiązać tego problemu. Gracze muszą więc czekać na kolejny patch i mieć nadzieję, że tym razem autorom uda się załatać wspomnianą lukę. Warto więc o tym pamiętać i ostrożnie podchodzić do modyfikacji gry dostępnych na różnego rodzaju stronach.

Cyberpunk 2077

Źródło

You may also like...