Hakerzy okradają dziesiątki tysięcy kont na Steamie

Konta użytkowników na platformie Steam to bardzo łakomy kąsek, ponieważ często znajdują się na nich niezwykle cenne przedmioty. Nic więc dziwnego, że często są celem ataków hakerskich, zaś skala takich działań dla wielu może być ogromnym zaskoczeniem.

Pojawienie się gry Counter-Strike: Global Offensive sprawiło, że konta graczy na Steamie stały się nagle bardzo cenne. Wielu użytkowników tej strzelanki posiada bowiem mnóstwo drogich broni, skinów, a także noży, których wartość często idzie w tysiące złotych. Tam gdzie jest coś wartościowego, tam szybko pojawiają się amatorzy cudzej własności, którzy różnymi sposobami starają się nas okraść.
Nie jest tajemnicą, że konta na Steamie bardzo często są celem ataku i najczęściej złodzieje działają poprzez linki instalujące na komputerze ofiary trojana. Wystarczy, że kliknie się na taki link, a złośliwe oprogramowanie szybko przejmuje login i hasło, okradając konto doszczętnie.

Najtańsze gry na peceta

Najbardziej zaskakująca jest skala kradzieży, gdyż jak wynika z najnowszego raportu Valve, każdego miesiąca średnio hakerzy włamują się do 77000 kont. Co gorsza ich właścicielami nie są wyłącznie nowi użytkownicy, którzy mogą jeszcze nie znać wszystkich zasad ochrony konta i zagrożeń na nich czyhających, lecz często starzy i doświadczeni wyjadacze, m.in. profesjonalni zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive, handlarze przedmiotami itp.

Na szczęście Valve ostatnio ostro wzięło się za oszustów, nie tylko wprowadzając dwuetapowy system weryfikacji użytkownika, ale też nowe mechanizmy w systemie handlu, które przetrzymują przedmiot przez jakiś czas, aż obie strony nie potwierdzą, że transakcja przebiegła prawidłowo. Ma to na celu wyeliminować ryzyko, że haker który włamie się na nasze konto, natychmiast prześle wszystkie znajdujące się na nim przedmioty.

Źródło: Store.steampowered.com

You may also like...