Zhackowali więzienne tablety kradnąc ogromne pieniądze

Więzienie powinno uniemożliwić osadzonym popełnianie dalszych przestępstw. Tymczasem więźniowie zhakowali udostępniony im tablety, kradnąc ponad 200 tys. dolarów.

Okazuje się, że więźniom lepiej nie dawać dostępu do urządzeń elektronicznych, gdyż mogą je wykorzystać do popełniania przestępstw. Tak właśnie stało się w kilku amerykańskich zakładach karnych, gdzie osadzeni przy pomocy tabletu ukradli kilkaset tysięcy dolarów.

Firma JPay zaprojektowała specjalne, niewielkie tablety przeznaczone dla zakładów karnych i udostępnia je więźniom. Sprzęt wyposażony w 4,3″ lub 7-calowy ekran ma ograniczony dostęp do świata zewnętrznego, umożliwiając korzystanie z emaila oraz gier. Posiada także kilka podstawowych aplikacji jak radio, zegarek i kalkulator oraz odtwarzacz muzyczny. Można go więc wykorzystywać do słuchania muzyki, oglądania filmów i zdjęć, czytania wiadomości, a także zabawy grami kupionymi za własne pieniądze.

Więźniowie z całego kraju okazali się jednak sprawnymi hakerami i z łatwością złamali zabezpieczenia użytkowanego przez nich sprzętu. Wykorzystując lukę w ich oprogramowaniu, 364 więźniów ukradło przy pomocy sprzętu łącznie 225 tys. dolarów przelewając je na własne konta.

JPay udało się odzyskać 65 tys. dolarów ze skradzionych pieniędzy, zaś osoby zamieszane w przekręt dostały nakaz zwrotu wszystkich ukradzionych środków, które wydali na zakup treści. Firma oczywiście zapowiedziała załatanie luki w oferowanym sprzęcie i wzmocnienie jego zabezpieczeń, aby sytuacja się nie powtórzyła.

tablety

Źródło: Spokesman.com

You may also like...