Hakerzy ukarani za kradzież muzyki Michaela Jacksona

Mimo, kilku lat, jakie minęły od śmierci Michaela Jacksona, jego muzyka nadal jest przez fanów pożądana. W niektórych przypadkach tak bardzo, że posuwają się do jej kradzieży.

BBC donosi o dwóch hakerach, skazanych właśnie przez brytyjski sąd za kradzież nigdy nie wydanych utworów króla muzyki pop, które zostały skopiowane podczas włamania na amerykańskie serwery wytwórni muzycznej Sony Music Entertainment, dokonanego w 2011 roku. Winnymi tego przestępstwa są 27-letni James Marks oraz 26-letni James McCornik, aresztowani tuż po włamaniu.Śledczy odkryli na ich komputerach zapis rozmów, podczas których dyskutowali o sprzedaży skradzionych utworów. Na szczęście do tego nie doszło. Łącznie hakerzy skopiowali ponad 8000 plików, wśród których znajdowały się zarówno próbki utworów, jak i piosenki, które nigdy nie zostały wydane.

Sąd był dla obu hakerów bardzo łaskawy. Nie spędzą w więzieniu ani jednego dnia, ponieważ zostali skazani zaledwie na 100 godzin prac społecznych. Tak niski wyrok dla obu przestępców jest zastanawiający. W końcu niepublikowane utwory króla muzyki pop są warte majątek, a tymczasem żaden z nich nie został skazany na karę więzienia.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...