One UI 4.0 wprowadzi funkcję RAM Plus do kolejnych smartfonów Samsunga

Samsung planuje zwiększyć dostępność rozszerzającej pamięć funkcji RAM Plus o kolejne modele. Umożliwi to najnowszy firmowy interfejs użytkownika One UI 4.0.

Smartfony mają wprawdzie coraz więcej pamięci RAM, jednak najwięcej znajdziemy ich w topowych modelach, które kosztują krocie. W urządzeniach z niższej półki zazwyczaj jest montowane mniej RAM’u, a tymczasem ilość pamięci jest bardzo istotna dla funkcjonowania sprzętu. Szczególnie dla płynnej wielozadaniowości, czyli korzystania z kilku aplikacji równocześnie.

Od pewnego czasu producenci smartfonów zaczynają obchodzić ograniczenie pamięci za pomocą funkcji RAM Plus. Jest to technologia umożliwiająca wykorzystanie pamięci flash do stworzenia wirtualnej pamięci RAM. Taka pamięć nie jest wprawdzie tak wydajna jak standardowy RAM, ale w określonych sytuacjach może być bardzo pomocna. RAM Plus stosują w swym sprzęcie m.in., Oppo, Xiaomi oraz Vivo, a wkrótce otrzyma ją więcej urządzeń Samsunga.

Tak wynika z bety najnowszego interfejsu One UI 4.0, który niebawem trafi do użytkowników. Zapewni to modelom z 6 GB lub 8 GB RAM dość znaczny wzrost w zakresie obsługi aplikacji i wielozadaniowości.

Aktualnie w beta testach interfejsu One UI 4.0 mogą uczestniczyć posiadacze modelu Galaxy S21 z wybranych krajów. Dodam, że Samsung oferuje już funkcję RAM Plus w swym sprzęcie, niezależnie od bety nakładki. Nie jest jednak powszechnie dostępna i obecnie mogą korzystać z niej tylko posiadacze modeli Galaxy A52s 5G, Galaxy A52 5G oraz Galaxy Z Fold 3.

One UI 4.0

Źródło

You may also like...