Oficjalny debiut Google Pixel 6 zaplanowany na 19 października

Google potwierdziło, że już 19 października odbędzie się oficjalna premiera smartfona Pixel 6. Najnowszy telefon będzie posiadał własny procesor amerykańskiego koncernu.

Jeśli oczekujecie na premierę najnowszego smartfonu Google, to nie musicie już zastanawiać się kiedy ona nastąpi. Koncern oficjalnie potwierdził, że prezentacja Pixel 6 oraz Pixel 6 Pro odbędzie się 19 października bieżącego roku. Event będzie transmitowany w sieci, a rozpocznie się o godzinie 16.00 naszego czasu.

Najnowszy smartfon amerykańskiego giganta jest szczególnie interesujący ze względu na specyfikację. Google zrezygnowało bowiem z układów Qualcomma i opracowało własny procesor Tensor, dopasowany specjalnie do wymagań tego modelu. Jednostka dysponuje potężną sztuczną inteligencją i zapewni nowe możliwości aparatom, lepsze rozpoznawanie mowy oraz wiele innych funkcji.

Jeśli chodzi o aparat, to najnowszy Pixel będzie miał podwójny aparat główny z regularnym sensorem oraz szerokokątnym. Model 6 Pro otrzyma dodatkowo teleobiektyw z 4-krotnym zoomem optycznym. Nowością będzie też całkowicie nowe wzornictwo, znacznie zmienione w porównaniu do poprzednich generacji tej serii.

Nieoficjalnie mówi się także o wbudowanym w wyświetlacz czytniku odcisków palców, a także szybkim ładowaniu. To tylko część szczegółów technicznych sprzętu, gdyż resztę poznamy dopiero za kilkanaście dni. Oczywiście smartfon po wyjęciu z pudełka będzie także dysponował najnowszym systemem Android 12, oferującym wiele nowych funkcji.

Pixel 6

Źródło

You may also like...