Kolejne problemy z ekranem tabletu iPad mini 6

Użytkownicy tabletu iPad mini 6 borykają się z kolejnymi problemami technicznymi. Tym razem dotyczą one przebarwień ekranu oraz zniekształceń wyświetlanego obrazu.

Wprowadzony niedawno na rynek iPad mini 6 zaczyna sprawiać użytkownikom spore problemy. Okazuje się bowiem, że rośnie liczba usterek trapiących ten sprzęt, które powiązane są przede wszystkim z nieprawidłowo działającym wyświetlaczem.

Informowałem już wcześniej o problemie z przewijaniem ekranu, które najprawdopodobniej jest wadą fabryczną sprzętu. Objawia się to tym, iż jedna strona ekranu przewija się szybciej od drugiej. Apple zapewnia wprawdzie, że jest to całkowicie normalne działanie sprzętu, ale użytkownicy mają na ten temat inne zdanie.

Co gorsza właściciele sprzętu mają z nim kolejny problem, który również dotyczy wyświetlacza. Jeden z użytkowników forum Reddit twierdzi, że na ekranie pojawiają się zniekształcenia oraz przebarwienia. Posiadacz tabletu odniósł go do oficjalnego serwisu Apple, gdzie wymieniono mu urządzenie. Nowy egzemplarz miał jednak identyczny problem.

Właściciel tabletu uważa jednak, że problem widoczny na poniższym wideo nie dotyczy samego wyświetlacza, a raczej ma związek z jego montażem. Prawdopodobnie nieprawidłowo ukryto w nim przewody wstęgowe łączące ekran z płytą główną. Niewykluczone również, że powoduje go kontroler sterujący wyświetlaczem. Są to jednak tylko spekulacje, nie zaś rzeczywista przyczyna problemu.

Na razie nie wygląda na to, by problem dotyczył dużej liczby urządzeń, ale niewykluczone, że inni posiadacze sprzętu również zaczną go zgłaszać.

iPad mini 6

Źródło

You may also like...