Harley-Davidson stworzył elektryczny rower w stylu retro

Harley-Davidson znany z produkcji kultowych motocykli, coraz lepiej odnajduje się w produkcji rowerów. Firma pokazała nowy elektryczny rower MOSH/TRIBUTE, który ma stylistykę retro.

Założona w 1903 roku firma Harley-Davidson, przez ponad wiek zajmowała się głównie produkcją motocykli. Amerykański producent idzie jednak z duchem czasu i stopniowo wprowadza do swej oferty nowoczesne jednoślady zasilane energią elektryczną.

W zeszłym roku firma zaprezentowała cztery elektryczne rowery z serii Seria 1. Modele MOSH/CTY, RUSH/CTY Step-Thru, RUSH/CTY i RUSH/CTY Speed kosztują od 3399 do 4999 dolarów i mogą rozpędzić się do około 45 km/h. Na jednym ładowaniu potrafią natomiast pokonać dystans od 56 km do niemal 170 km.

Wspomniane rowery były jednak modelami o nowoczesnej stylistyce, więc teraz amerykańska marka przygotowała coś dla fanów klimatów retro. Zapowiedziała nowy model o nazwie MOSH/TRIBUTE, który pojawi się w sprzedaży pod koniec bieżącego roku. Jednoślad jest już dostępny w przedsprzedaży i można go mieć za kwotę 5999 dolarów.

Jego funkcjonalność jest identyczna jak pozostałych rowerów producenta. Napędza go więc wykonany z włókna węglowego pasek, posiada wbudowane oświetlenie oraz hydrauliczne hamulce. Wyjmowana bateria ma pojemność 529 Wh i na jednym ładowaniu pozwala przejechać 170 km. To maksymalny zasięg, który zależności od wybranego trybu jazdy oraz rodzaju terenu, może skurczyć się do niemal 70 km.

elektryczny rower

Dodam, że MOSH/TRIBUTE powstanie w zaledwie 650 egzemplarzach, więc zapewne dość szybko się rozejdzie. Na szczęście nie będzie to jedyny elektryczny rower w ofercie marki Harley-Davidson, gdyż producent już zapowiada kolejne modele.

Źródło

You may also like...