Hisense Touch Lite nietypową próbą powrotu do przenośnych odtwarzaczy muzycznych

Hisense pokazało nietypowy przenośny odtwarzacz muzyczny Touch Lite. Wyposażony w ośmiordzeniowy procesor, posiada wbudowany monochromatyczny ekran w technologii E Ink.

Mogłoby się wydawać, że smartfony całkowicie wyparły z rynku przenośne odtwarzacze muzyczne. Nasze telefony dają bowiem dostęp do wielu serwisów streamingowych, oferujących miliony utworów z całego świata. Używanie więc klasycznego odtwarzacza, w dzisiejszych czasach nie miałoby więc sensu.

Okazuje się jednak, że jest inaczej i wciąż pojawiają się typowe odtwarzacze, z niektóre z nich mają ciekawe wyposażenie. Takim sprzętem jest Touch Lite, zaprezentowany właśnie przez markę Hisense.

To urządzenie, które na pierwszy rzut oka wzięlibyśmy za typowy czytnik ebooków, ponieważ posiada 5,84″ wyświetlacz w technologii E Ink o rozdzielczości 1440 x 720 pikseli. Zastosowany tu panel Carta HD zużywa energię wyłącznie podczas odświeżania obrazu, więc jest bardzo energoszczędny. Zasadniczo nadaje się jednak do wyświetlania statycznych obrazów, więc idealnie pasuje do czytania. Ale w tym wypadku prezentuje okładki płyt oraz teksty odtwarzanych piosenek.

Urządzenie ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomma taktowany zegarem 1,8 GHz oraz 4 GB RAM. Muzykę można zapisywać w pamięci flash o pojemności 64 GB, natomiast bateria o pojemności 3000 mAh zasila cały sprzęt. Odtwarzacz obsługuje utwory w jakości 32-bity/384 KHz, które można odsłuchiwać na wbudowanych stereofonicznych głośnikach lub słuchawkach podpiętych do gniazda 3,5 mm. Mamy też port USB-C 3.1 służący do ładowania baterii oraz wgrywania utworów, jak również Bluetooth i WiFi.

Touch Lite działa na Androidzie 11, jednakże nie ma dostępu do usług Google. Jeśli jednak chcemy, to istnieje możliwość zainstalowania alternatywnego repozytorium aplikacji.

Odtwarzacz możecie zakupić na AliExpress w cenie 299 dolarów.

Touch Lite

Źródło

You may also like...