Holendrzy są najgorsi na świecie w wymyślaniu haseł

Firma Scattered Secrets przeprowadziła kolejne badanie siły haseł wykorzystywanych przez użytkowników. Okazało się, że najgorsze hasła wymyślają Holendrzy, gdyż szczególnie się przy tym nie wysilają.

Hasło zapewniają nam dostęp do wielu usług, serwisów, a także komputera oraz smartfona, więc istotne jest to, aby były odpowiednio silne. Użytkownicy wymyślają więc hasła składające się z liter, cyfr oraz dodatkowych znaków, aby hakerzy mieli maksymalnie utrudnione zadanie ich odgadnięcia. Silne hasło leży więc w naszym interesie, ale czy naprawdę staramy się, by było odpowiednio długie i skomplikowane?

Na to pytanie postanowiła odpowiedzieć firma Scattered Secrets, która przeprowadziła badanie siły haseł. Okazało się, że najgorsi w ich wymyślaniu są Holendrzy. Mają je najgorsze na świecie, gdyż wykorzystują głównie popularne i łatwe do zapamiętania frazy. Co więcej, wiele osób używa tego samego hasła w wielu rożnych miejscach prosząc się w ten sposób o kłopoty.

W odróżnieniu od mieszkańców USA czy Wielkiej Brytanii. Holendrzy w charakterze hasła używają najczęściej numerów lub angielskich słów. Co ciekawe, w zestawieniu Top 10 najgorszych haseł wymyślonych przez Holendrów, jest całkiem sporo wariantów słów “witam” oraz “hasło”. Według ekspertów, równie chętnie używane są nazwy popularnych drużyn piłkarskich, a także miast.

Jeśli więc jakiś haker zechce włamać się na komputer Holendra, to ma sporą szansę, że chroni go jedno z poniższych haseł. Zestawienie zawiera 10 przykładów najgorszych haseł używanych przez obywateli tego kraju.

1. 123456
2. qwerty
3. 123456789
4. welkom
5. 12345
6. password
7. welkom01
8. wachtwoord
9. 1234
10. 12345678

hasła

Źródło: FD.nl

You may also like...