Hot Wheels przenosi Mario Kart do realnego świata

Do ścigania się w Mario Kart już wkrótce nie będziemy potrzebowali konsoli. Hot Wheels przygotowało bowiem specjalny zestaw, do zabawy na podłodze naszego salonu.

Mario Kart, to jedna z najpopularniejszych serii gier, która bawi nas niezmiennie od wielu lat. Jej największymi atutami jest oczywiście duży dynamizm rozgrywki, spory wybór bohaterów oraz dawka humoru. To połączenie sprawia, że każda kolejna odsłona tej produkcji cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Już wkrótce nie będziemy jednak potrzebowali konsoli, by urządzić sobie wyścig. Nintendo nawiązało bowiem współpracę z zabawkarskim koncernem Mattel, której efektem jest zestaw Mario Kart Hot Wheels. To produkt, który na podłodze naszego salonu pozwala zbudować własny tor i przy użyciu dostępnych samochodzików, zorganizować wyścig.

Jeśli chodzi o dostępne pojazdy, to w zestawie pojawią się samochodziki w skali 1:64, bazujące na pojazdach z gry. Na początku nabywcy pakietu otrzymają tylko czterech kierowców, mianowicie Mario, Yoshi, Luigi oraz Bowsera. Producent zapewnia jednak, że wkrótce po premierze dołączą do nich cztery kolejne, w tym Księżniczka Peach, Koopa Troopa oraz Toad.

Mario Kart

Tory również mają być wzorowane na grze, a więc klienci otrzymają trzy zestawy tras. Będą to Piranha Plant Slide i Thwomp Ruins, a także standardowy tor Mario Kart Circuit. To również oferta zapowiedziana na premierę, gdyż w późniejszym terminie pojawią się także kolejne trasy.

Mario Kart

Producent na razie nie ujawnił ceny Mario Kart Hot Wheels, a także dokładnej daty premiery zestawu. Wiemy jedynie tyle, że produkt do sprzedaży trafi latem tego roku. W przyszłym miesiącu w San Diego odbędzie się Comic-Con, więc być może tam poznamy więcej szczegółów dotyczących tego gadżetu.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...