Gra o Tron dostanie obiecany preqel. Znowu będą smoki

HBO potwierdziło prequel serialu Gra o Tron zatytułowany House of Dragon. Jego akcja będzie się toczyć 300 lat przed wydarzeniami z oryginalnej produkcji.

HBO mogło przyprawić o palpitacje serca wielu fanów serialu Gra o Tron. Stacja potwierdziła bowiem skasowanie prequela tej produkcji, w której jedną z głównych ról zagrać miała Naomi Watts.

Na szczęście nie oznacza to, że nie będzie już więcej żadnych seriali bazujących na popularnym uniwersum. Dwa lata temu George R.R. Martin ogłosił bowiem, że posiada materiał pozwalający stworzyć co najmniej pięć spin-offów znanej historii. Amerykańska stacja planowała więc kilka projektów i potwierdziła, że jeden z nich trafi do realizacji. Będzie to zupełnie inny prequel lubianej produkcji, który nosi tytuł House of Dragon.

Jak sugeruje nam tytuł, fabuła skupi się głównie na rodzie Targaryen. Oczywiście musimy pamiętać, że jest to prequel, a więc akcja będzie się toczyła 300 lat przed wydarzeniami jakie miały miejsce w zakończonej już serii. Na razie wiemy jedynie tyle, że showrunnerem nowej produkcji będą Miquel Sapochnik oraz Ryan Condal. Wyreżyserują jej pilot oraz kilka epizodów. Condal będzie dodatkowo scenarzystą, tworzącym fabułę poszczególnych odcinków.

Na tę chwilę to wszystko co wiemy o nowej produkcji. Musimy więc chwilę poczekać na dokładniejsze informacje, które zdradzą nam czego możemy oczekiwać. Tajemnicą pozostaje też liczba planowanych odcinków, a także data premiery. Znając jednak cykl produkcyjny, na ekrany telewizorów serial trafi zapewne nie wcześniej jak jesienią przyszłego roku.

House of Dragon

Źródło

You may also like...