Hoverboardy wciąż ulegają samozapłonom

Jeśli w ramach prezentu gwiazdkowego otrzymaliście hoverboardy, lepiej postawcie przy tym urządzeniu gaśnicę. Jest ono bowiem niezwykle niebezpieczne i coraz częściej zdarzają się przypadki jego samozapłonu.

Hoverboardy to jedna z najpopularniejszych obecnie zabawek na rynku. Mówiąc w wielkim skrócie, jest to samobalansująca deska wyposażona w kółka oraz elektryczny napęd, którą steruje się odpowiednimi ruchami ciała. Niestety urządzenie nie jest do końca dopracowane i bateria go zasilająca, lubi sobie czasem wybuchnąć.

Co gorsza w ostatnim czasie takie wybuchy, wywołujące pożary zdarzają się bardzo często. Jeden z incydentów miał miejsce w New Jersey, gdzie pewna rodzina kupiła Hoverboarda pod choinkę swemu dziecku. Deska podczas ładowania baterii stanęła w płomieniach. Na szczęście rodzina była w pobliżu i zdążyła ugasić pożar, zanim ten zdążył poczynić zniszczenia i nadpalony został tylko dywan, na którym znajdowało się urządzenie.

Niestety mimo ostrzeżeń ze strony wielu organizacji, wstrzymaniu sprzedaży tych urządzeń na Amazonie oraz zakazu ich używania w wielu miastach i to nie tylko amerykańskich. Hoverboardy są wciąż kupowane.

Hoverboardy

Źródło: Slahgear.com

You may also like...