HTC 10 evo zaprezentowany

Tajwańska firma HTC oficjalnie zaprezentowała swój najnowszy model HTC 10 evo. Nie jest to nowy sprzęt, lecz międzynarodowa wersja modelu HTC Bolt, czyli smartfona zaprojektowanego specjalnie dla sieci Sprint.

HTC 10 evo nie jest modelem flagowym i choć jego specyfikacja jest bardzo przyzwoita, to nieco odstaje od wyposażenia topowych modeli innych producentów, gdyż znajdziemy w nim starszy procesor oraz mniejszą od standardowej ilość pamięci RAM.Model ten posiada 5,5″ ekran dotykowy, a więc wyświetlacz jest nieco większy niż w HTC 10, ale dysponuje identyczną rozdzielczością QHD. Przed uszkodzeniami i wszelkimi rysami chroni go natomiast najnowszy model szkła Gorilla Glass 5, który jednak nie jest tak wytrzymały jak poprzednie jego wersje i udowodniono już wcześniej, że znacznie łatwiej jest je zarysować. Jest to kwestia specyfikacji, gdyż nowa generacja szkła chronić ma przede wszystkim przez upadkami sprzętu.

Sercem smartfona jest nieco już leciwy Snapdragon 810 i jest to ten sam przegrzewający się procesor, który sprawiał tyle problemów użytkownikom HTC One M9. Współpracuje z 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci użytkowej rozszerzalnej kartą microSD.

HTC 10 evo dysponuje także 16 Mpix aparatem z optyczną stabilizacją obrazu i autofokusem z detekcją fazy, natomiast przedni aparat ma 8 Mpix i własną lampę błyskową.Smartfon ma certyfikat IP57 oznaczający wodoszczelność. Może więc przetrwać do 30 minut w wodzie na głębokości 90 cm. Wyposażono go także w głośniki HTC BoomSound z 24-bitowym przetwornikiem DAC oraz 3200 mAh baterię.

Cena i data premiery HTC 10 evo nie są jeszcze znane. Smartfon będzie dostępny w kolorach gunmetal, srebrnym oraz perłowo złotym.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...