HTC sprzeda nam smartfona z portfelem kryptowalut

Tajwański koncern HTC nie rezygnuje z pomysłu wprowadzenia na rynek smartfona z technologią blockchain. HTC Exodus pojawi się w tym roku.

Choć tajwańska firma HTC ma coraz większe problemy finansowe i planuje zwolnić 1500 osób, to na razie nie zamierza rezygnować z wprowadzania na rynek nowych smartfonów. Jeszcze w tym roku swą premierę będzie mieć HTC Exodus, pierwszy jej sprzęt z technologią blockchain.

Producent zapewnił, że wczesny dostęp do sprzętu będzie możliwy już w trzecim kwartale bieżącego roku. Nie oznacza to jeszcze rynkowej premiery, ale ta powinna nastąpić wkrótce potem. Na tę chwilę nie ma jednak żadnych informacji na temat specyfikacji technicznej nowego sprzętu. Pojawiły się jednak się pewne sugestie dotyczące jego ceny.

Dyrektor HTC Phil Chen powiedział w rozmowie z mediami, że HTC Exodus kosztować ma podobnie do modelu Finney, firmy Sirin Labs, który oferowany jest za 1000 dolarów. To spora kwota, która może poważnie ograniczyć zainteresowanie tym produktem. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że sprzęt nie jest kierowany do zwykłych użytkowników, lecz osób dbających o prywatność i ochronę danych oraz zainteresowanych kryptowalutami. Smartfon posiadać ma bowiem sprzętowy portfel, wykorzystujący zdecentralizowane aplikacje.

Ciekawostką tego sprzętu ma być gra wykorzystująca technologię blockchain. Nazywa się ona CryptoKitties (https://www.htc.com/us/apps/cryptokitties/) i ma być czymś w rodzaju Pokemonów, a celem gracza jest zbieranie, opieka, a nawet sprzedawanie wirtualnych stworków. Jest to eksperyment, którego celem jest dotarcie do osób zainteresowanych technologią blockchain, które nie są jednak zainteresowane kryptowalutami.

HTC Exodus

Źródło: Htcexodus.com

You may also like...