TicWatch Pro – nowoczesny smartwatch z dwoma ekranami

Firma Mobvoi wprowadziła do sprzedaży nowy smartwatch o nietypowej konstrukcji. TicWatch Pro posiada bowiem dwa wyświetlacze, dzięki którym znacznie zmniejsza się zużycie energii.

Wadą współczesnych smartwatchy jest duże zapotrzebowanie na energię. Wyświetlacze, mocne procesory i łączność bezprzewodowa, potrzebują bowiem dużo prądu, co szybko wyczerpuje baterię, którą musimy często ładować. Rozwiązaniem tego problemu jest nowy zegarek TicWatch Pro opracowany przez inżynierów Mobvoi.

To co go odróżnia od wielu innych smartwatchy dostępnych w sprzedaży, to nietypowa konstrukcja. Produkt posiada bowiem dwa zintegrowane ze sobą wyświetlacze, umieszczone jeden za drugim. Pierwszy z nich jest przezroczystym ekranem FSTN LCD i prezentuje głównie aktualną godzinę oraz kilka dodatkowych informacji. Jeśli jednak potrzebujemy pełnej funkcjonalności smartwatcha, wówczas przełączamy się na znajdujący się poniżej drugi ekran. Ma on 1,39″, jest w technologii OLED i prezentuje obraz w rozdzielczości 400 x 400 pikseli.

Pod maską TicWatch Pro znajduje się również Qualcomm Snapdragon Wear 2100 z 512 MB RAM oraz 4 GB pamięci flash. Nie zapomniano także o Bluetooth z NFC do obsługi Google Pay, WiFi oraz GPS’a. Zegarek posiada również sensor ruchu, żyroskop oraz pulsometr, które pracują również w trybie niskiego zużycia energii. Całością zarządza system Wear OS.

Jeśli zastanawiacie się jaki jest sens takiej konstrukcji, to wyjaśniam że chodzi o zmniejszenie zużycia energii. Pierwszy wyświetlacz jest monochromatyczny i nie zużywa jej wiele. Przez większość czasu możemy więc działać tylko na nim, oszczędzając w ten sposób baterię. Producent nie podaje na razie jak bardzo wydłuża się czas działania zegarka, ale z pewnością za chwilę pojawią się teksty, które to pokażą.

TicWatch Pro jest już dostępny w sprzedaży i można go dostać w internetowych sklepach w cenie 250 dolarów.

TicWatch Pro

TicWatch Pro

Źródło: Slashgear.com

You may also like...