Huawei może odzyskać dostęp do procesorów Qualcomma

Przecieki sugerują, że Huawei może odzyskać dostęp do procesorów Qualcomma. Chińska marka będzie mogła korzystać ze Snapdragona 778G oraz Snapdragona 898. Pozwoli jej to wrócić na dawną pozycję wśród producentów smartfonów.

Kilka lat temu administracja Donalda Trumpa uznała Huawei za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. Na chiński koncern nałożono więc szereg zakazów blokujących dostęp do amerykańskiej technologii, w tym systemu Android oraz procesorów Qualcomma.

Z tym pierwszym poradzono sobie dość sprawnie, wprowadzając na rynek własny system operacyjny, który zyskuje popularność w szalonym tempie. Według najnowszych danych HarmonyOS 2.0 ma już 90 mln użytkowników, a do końca roku ich liczba może przekroczyć 300 mln.

Kwestia procesorów jest jednak bardziej skomplikowana i poważnie ograniczyła możliwości produkcyjne chińskiego koncernu. Z tego powodu firma straciła pozycję jednego z największych producentów smartfonów i obecnie plasuje się gdzieś w ogonie stawki. Pojawiło się jednak światełko w tunelu, które być może pozwoli koncernowi powrócić na szczyt.

Chiński serwis Digital Chat Station twierdzi bowiem, że Huawei odzyskało dostęp do dwóch procesorów Qualcomma. Chodzi o model Snapdragon 778G oraz nadchodzący układ SM8450, znany także jako Snapdragon 898. Będą to jednak układy ograniczone tylko do korzystania z sieci 4G. Źródło nie wspomina jednak, które z nowych modeli chińskiego producenta będą korzystały z nowych układów.

Musimy pamiętać, że są to tylko przecieki i na razie nie ma żadnego solidnego dowodu na potwierdzenie tych informacji. Źródło wygląda jednak na całkiem wiarygodne, gdyż jego wcześniejsze doniesienia sprawdzały się. Niewykluczone więc, że i ta informacja okaże się prawdziwa. Gdyby tak było, marka będzie mogła znowu bez przeszkód produkować sprzęt mobilny i wprowadzać na rynek nowe modele smartfonów.

Huawei

Źródło

You may also like...