Huawei rejestruje w Europie znak towarowy dla systemu operacyjnego

Huawei złożyło w Europie wniosek o rejestrację znaku towarowego dla nowego systemu operacyjnego. System o nazwie Harmony przeznaczony jest dla smartfonów oraz komputerów osobistych.

Parę miesięcy temu Donald Trump próbował zaszkodzić Huawei, wpisując na czarną listę przedsiębiorstw z zakazem kupowania amerykańskiej technologii. Chiński firma ogłosiła wówczas, że rozwiązaniem problemu będzie wprowadzenie na rynek własnego systemu operacyjnego o nazwie HongMeng OS. Choć problemy już zażegnano, to koncern wcale nie zamierza zrezygnować z planów wypuszczenia własnego systemu.

W piątek w europejskim Urzędzie Własności Intelektualnej, firma złożyła wniosek o rejestrację nowego znaku towarowego. Dotyczy on nazwy Harmony oznaczającej system operacyjny dla smartfonów oraz komputerów osobistych. Wniosek przejdzie teraz procedurę rozpatrzenia, więc szczegóły poznamy dopiero za jakiś czas.

Może to jednak świadczyć o tym, że firma wcale nie rezygnuje z planów wprowadzenia własnego systemu. Jak już wcześniej pisałem, jego premierę wstępnie zaplanowano na jesień tego roku, zaś aktualnie poddawany jest testom na co najmniej milionie smartfonów.

Co ciekawe, dyrektor koncernu ujawnił niedawno, że HongMeng OS jest dużo szybszy od Androida oraz iOS, a jego zastosowanie wcale nie musi ograniczać się tylko do smartfonów. Można go bowiem używać w internetowych routerach pracujących w serwerowniach. Wydaje się więc dużo bardziej przyszłościowy od platformy Google.

Huawei

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...