Huawei Fit: smartwatch dla sportowców

Chiński koncern Huawei przygotowuje kolejny model smartwatcha. Urządzenie nazywa się Huawei Fit i przeznaczone będzie dla osób aktywnych fizycznie, które m.in. uwielbiają pływać.

Nowy model, konstrukcyjnie nieco odstaje od typowych smartwatchy dostępnych na rynku. Największą różnicą jest bowiem brak typowego kolorowego ekranu LCD, zamiast którego producent zastosował monochromatyczne LCD z tylnym podświetleniem regulowanym przez sensor światła. Wyświetlacz ma średnicę 1,04″ i prezentuje obraz w rozdzielczości 208 x 208 pikseli. Dzięki znacznie obniżono zużycie energii, więc zegarek trzeba będzie rzadziej ładować. Bateria wystarczyć ma na sześć dni intensywnego użytkowania lub 30 dni w trybie czuwania, natomiast jej ładowanie zajmuje około dwóch godzin.Wyświetlacz jest oczywiście dotykowy, gdyż jako że zegarek nie posiada żadnych przycisków, sterowanie funkcjami odbywa się poprzez jego dotknięcia oraz przesunięcia palcem. Sprzęt jest także wodoszczelny o czym świadczy tryb pływaka widoczny na poniższym zdjęciu i może zanurzyć się do głębokości 50 m. Oprócz tego posiada miernik tętna, krokomierz, licznik spalonych kalorii, a także aplikację dla biegaczy. Systemem operacyjnym jest Android Wear.

Zegarek jest już dostępny na amerykańskim rynku i można go kupić w wersji czarnej lub srebrnej z dwoma paskami do wyboru w kolorze niebieskim lub pomarańczowym. Jego cena wynosi 129,99 dolarów, a sprzęt współpracuje ze smartfonami na iOS oraz Androidzie.

Źródło: Technobuffalo.com

You may also like...