Huawei Kirin 710 będzie rywalem dla Snapdragona 710

Huawei jest jednym z niewielu producentów smartfonów, samodzielnie wytwarzających procesory do swych urządzeń. Chiński koncern zapowiedział teraz stworzenie chipa Kirin 710, który ma być bezpośrednim rywalem dla Snapdragona 710.

Kilka tygodni temu Qualcomm zaprezentował nowy procesor do smartfonów o nazwie Snapdragon 710. To układ przeznaczony dla modeli ze średniej półki, który ma oferować funkcje zarezerwowane dotąd dla topowego sprzętu. Huawei nie chce być gorszy i planuje stworzyć procesor, który byłby bezpośrednim rywalem dla układu Qualcomma.

Nowy chip nazywa się Kirin 710 i na razie niewiele na jego temat wiemy. Producent zdradził jedynie, że nowy procesor będzie miał dedykowaną jednostkę przetwarzania neuronowego, która obsługiwać ma zadania sztucznej inteligencji. Jego szczegóły techniczne oraz wyposażenie nie są na chwilę obecną znane. Wiadomo natomiast, że będzie produkowany w procesie technologicznym 12 nm, co może nieco utrudnić rywalizację ze Snapdragonem 710. Chip Qualcommu powstaje bowiem w procesie 10 nm, a więc jest wydajniejszy i zużywa mniej energii.

Trudno więc powiedzieć na ile Kirin 710 będzie mógł zagrozić swemu konkurentowi. Będziemy więc musieli poczekać, aż producent zdecyduje się ujawnić więcej szczegółów dotyczących nowego sprzętu.

Kirin 710

Źródło: Digitimes.com

You may also like...