Huawei Mate 30 Pro trafił do Europy Wschodniej

Huawei Mate 30 Pro trafia na coraz więcej europejskich rynków. Nowy smartfon można już kupić m.in., w Bułgarii, gdzie kosztuje 1020 euro.

Odkąd Huawei weszło na wojenną ścieżkę z amerykańskim rządem, nowe smartfony tego producenta, pozbawione są dostępu do usług Google. Dotyczy to również modelu Huawei Mate 30 Pro, co bardzo ogranicza jego atrakcyjność na zachodnich rynkach. Mimo to producent nie chce rezygnować z jego sprzedaży w Europie i powoli zaczyna wprowadzać go do poszczególnych krajów.

Model już wcześniej oferowano w ograniczonej ilości m.in., w Hiszpanii oraz Szwajcarii, a teraz pojawił się również w Bułgarii. Huawei zorganizowało w tym kraju limitowaną premierę. Ma ona na celu sprawdzenie poziomu zainteresowania tym modelem. Debiut tego modelu można uznać za bardzo ograniczony, gdyż np. do Bułgarii trafiło jedynie 100 egzemplarzy smartfona.

Chiński producent nie zamierza na razie oferować więcej sztuk, gdyż nie ma pojęcia czy kogoś zainteresuje sprzęt bez popularnych aplikacji. Nabywcy tego modelu nie mają bowiem dostępu do znanych usług, co przy cenie 1020 euro, nie czyni z niego zbyt atrakcyjnej propozycji.

Lokalny oddział firmy chce jednak zainteresować swym sprzętem konsumentów, dodając do niego darmowe słuchawki FreeBuds 3. Są one standardowym wyposażeniem wszystkich 100 przygotowanych egzemplarzy. Dodatkowo nabywcy mogą liczyć na darmową dostawę pod same drzwi oraz gratisową naprawę. Przez pierwsze pół roku od zakupu, nie zapłacą ani grosza za wymianę uszkodzonego ekranu.

Podobne promocje producent zorganizował również w Rumunii oraz Polsce. Na naszym kraju smartfon dostępny był w pierwszej połowie grudnia w cenie 4299 zł. Można go było dostać w oficjalnym sklepie producenta.

Huawei Mate 30 Pro

Źródło

You may also like...