Huawei Mate 8 dostał Androida 7.0

Najnowszy flagowiec Huawei jakim jest Mate 9, już po wyjęciu z pudełka ma zainstalowanego Androida 7.0 Nougat, lecz pozostałe modele tego producenta wciąż czekają na swoją kolej.

Jeden z nich właśnie dostał nowy system, a jest nim poprzednia generacja flagowca, czyli Mate 8. Aktualizacja do Androida 7.0 Nougat w wersji na to urządzenie, wyciekła właśnie do sieci, udostępniona przez samego producenta.Nie jest to na razie oficjalna dystrybucja nowej wersji systemu operacyjnego przeznaczona dla Mate 8, więc aktualizacja znajduje się wyłącznie na serwerach Huawei i nie jest dostępna OTA.

Wielu użytkowników forum XDA zdążylo jednak już ją pobrać i z pełnym sukcesem zainstalowało na swych smartfonach. Na forum pojawiła się nawet instrukcja objaśniająca w jaki sposób można pobrać aktualizację, a następnie zainstalować ją na swym sprzęcie.

Trzeba jednak pamiętać, że skoro nie jest to aktualizacja oficjalna, dostarczana OTA, więc należy ją ręcznie zainstalować. A to dla osoby, która nigdy wcześniej tego nie robiła, może nastręczać pewne trudności.Jeśli więc nie czujecie się na siłach aby samodzielnie przeprowadzić tę operację, to lepiej poczekać na oficjalną dystrybucję. Podczas flashowania coś może bowiem pójść nie tak, a to skończy się uszkodzeniem sprzętu.

Źródło: Forum.xda-developers.com

You may also like...