OnePlus 3 zniknie z europejskiego rynku

Kilka dni temu chińska firma OnePlus zaprezentowała najnowszy model smartfona OnePlus 3T. Dotychczas nie wiadomo było co stanie się z poprzednim modelem, ale teraz wiemy już na pewno, że przynajmniej w Europie oraz USA ten zniknie z rynku po wyprzedaniu magazynowych zapasów.

We wtorek odbyła się oficjalna premiera OnePlus 3T, najnowszego smartfona chińskiej marki, której udało się zdobyć całkiem niezłą pozycję na rynku urządzeń mobilnych, poprzez oferowanie urządzeń o dużej wydajności oraz niskiej cenie.OnePlus 3T jest odświeżoną wersją OnePlus 3, wyposażoną w Snapdragona 821 oraz 6 GB RAM, większą baterię o pojemności 3400 mAh, 128 GB pamięci użytkowej oraz przednią kamerę z sensorem o rozdzielczości aż 16 Mpix, idealną do robienia selfie. Model ten w zależności od ilości pamięci użytkowej (64/128 GB), kosztuje 439 lub 480 dolarów.

Wielu klientów zastanawiało się co stanie się z poprzednikiem, po premierze nowego modelu, tym bardziej że, pojawiały się sprzeczne doniesienia dotyczące przyszłości tego urządzenia. Teraz mamy potwierdzenie, że w Europie oraz Stanach Zjednoczonych OnePlus 3 zniknie z rynku i nie ma planów przywrócenia jego sprzedaży. Nie wiadomo natomiast jak będzie wyglądać sytuacja na rynkach azjatyckich, gdyż tam dla wielu osób kryterium zakupu stanowi cena, a starszy model jest od nowego tańszy o 40 dolarów. Poza tym firma jakoś musi pozbyć się zapasów, więc można liczyć na obniżkę ceny.Jest to rozsądna decyzja, gdyż OnePlus 3T został tylko nieznacznie ulepszony od poprzedniego modelu, więc sprzedaż dwóch urządzeń o zbliżonej konfiguracji, nie miałoby większego sensu. Poza tym obecność dwóch modeli o podobnej nazwie mogłaby klientom mieszać w głowie, a tego firma z pewnością by nie chciała.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...