Huawei Nova 4 przyłapany na zdjęciu. To pierwszy smartfon z Infinity-O

W sieci pojawiło się zdjęcie pierwszego smartfona Huawei z ekranem Infinity-O. To model Huawei Nova 4, którego fotkę udostępnił znany serwis Slashleaks, zajmujący się przeciekami na temat urządzeń mobilnych.

Kilka godzin temu informowałem, że Huawei zamierza wyprzedzić Samsunga w wykorzystaniu ekranu Infinity-O. To zupełnie nowa konstrukcja, która zastąpić ma tradycyjnego notcha i wykorzystuje okrągłą dziurę umieszczoną w wyświetlaczu.

Długo nie trzeba było czekać na pierwsze zdjęcie nowego sprzętu, który nawiasem mówiąc nosi nazwę Huawei Nova 4. Opublikowała je witryna Slashleaks, znana z przecieków dotyczących sprzętu mobilnego. Jak widać na poniższej fotografii, urządzenie posiada niewielki otwór w wyświetlaczu zlokalizowany w jego lewym górnym rogu. Tam też umieszczono przednią kamerę przeznaczoną do robienia selfie. Smartfon jest w etui, więc nie widać wszystkich szczegółów ekranu. Ale da się zauważyć, że posiada bardzo cienką ramkę u góry oraz po bokach i nieco grubszą na dole.

Na fotografii da się dostrzec również gniazdo słuchawkowe umieszczone na górnej krawędzi obudowy, co niewątpliwie jest dobrą wiadomością. Coraz więcej producentów pozbywa się bowiem tego wyposażenia, zmuszając użytkowników do zakupu słuchawek bezprzewodowych.

Jeśli natomiast chodzi o specyfikację techniczną, to Kirin 980 z 6 GB RAM powinien zapewnić wystarczającą wydajność wszystkim aplikacjom. Systemem operacyjnym jest natomiast Android 9.0 Pie z nakładką EMUI 9.

Huawei Nova 4 nie ma jeszcze ustalonej dokładnej daty premiery. Zdjęcie promocyjne sugeruje jednak chińską premierę w grudniu, więc na międzynarodowych rynkach pojawi się zapewne na początku przyszłego roku.

Huawei Nova 4

Źródło: Slashleaks.com

You may also like...