Sharp wyposażył nowego smartfona w dwa notche. Funkcja drugiego jest jednak nieco inna

Zaprezentowany właśnie Sharp Aquos R2 Compact to niewątpliwie bardzo oryginalny smartfon. Posiada bowiem w wyświetlaczu nie jeden, lecz aż dwa różne notche.

Użytkownicy smartfonów nie darzą wcięcia w wyświetlaczu szczególną sympatią i woleliby sprzęt pozbawiony tego elementu. Producenci doskonale rozumieją tę potrzebę, dlatego starają się stosować inne rozwiązania, tworząc np., slidery, które ukrywają przednią kamerę.

Sharp wydaje się jednak iść pod prąd obecnych trendów i nie tylko montuje w swym sprzęcie notcha, ale nie ogranicza się tylko do jednego. Japońska firma pokazała właśnie model Aquos R2 Compact, który posiada dwa notche. Sprzęt wyposażony w doskonale znany wyświetlacz IGZO LCD, jedno wcięcie ma u góry, drugi natomiast drugie u dołu ekranu.

5,2″ ekran o rozdzielczości 2280 x 1080 pikseli, wspiera HDR10, Dolby Vision, VP9, HLG oraz YouTube HDR. Jego górny notch jest zupełnie standardowy, a więc znajduje się w nim przednia kamera. Dolne wcięcie ma jednak zupełnie inne przeznaczenie. Producent zainstalował w nim przycisk Home, zintegrowany z czytnikiem odcisków palców. Oczywiście smartfon posiada też funkcję rozpoznawania twarzy, służącą do autoryzacji użytkownika. Producent twierdzi jednak, że woli dać użytkownikom wybór systemu, którego pragną używać. Stąd też dwa różne systemy autoryzacji.

Dwa notche zamiast jednego

Reszta specyfikacji wskazuje nam, że mamy do czynienia z modelem flagowym. Pod maską siedzi bowiem Snapdragon 845 z 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci użytkowej. Tylna kamera jest jednak tylko pojedyncza, co w dzisiejszych czasach może nieco dziwić. Wyposażono ją w 22,6 MP sensor, który wspierany jest przez sztuczną inteligencję. Technologia potrafi rozpoznawać scenę, automatycznie dobierając najlepsze ustawienia. Przednia kamera ma 8 MP sensor i tryb portretowy.

Obudowa smartfona jest odporna na wodę i pył (norma IP6X). Sprzęt posiada też złącze USB-C oraz gniazdo słuchawkowe, a jego bateria ma pojemność 2500 mAh, a więc nie jest szczególnie duża. Zaletą produktu jest zainstalowany fabrycznie system Android 9.0 Pie.

Na chwilę obecną Sharp Aquos R2 Compact ma być oferowany tylko w Japonii, a dostępny jest w kolorze czarnym, zielonym oraz białym. Jego premierę zaplanowano na styczeń przyszłego roku.

Sharp Aquos R2 Compact

Sharp Aquos R2 Compact

Źródło: Sharp.co.jp

You may also like...