Apple wypuściło aktualizację iOS 13.1.2 poprawiającą kolejne błędy

Użytkownicy smartfonów Apple dostali kolejną aktualizację oprogramowania. iOS 13.1.2 poprawia błędy z związane z kamerą oraz archiwizacją danych przy użyciu iCloud.

Premiera iOS 13 była niewątpliwie wielkim wydarzeniem dla użytkowników sprzętu Apple, lecz szybko okazało się, że producent zaliczył niemałą wtopę. Mimo wielomiesięcznych beta testów, nowa aktualizacja okazała się pełna błędów oraz luk zagrażających użytkownikom.

Producent co chwila wypuszcza więc łatki, które wprawdzie likwidują stare problemy, ale przy okazji wprowadzają wiele nowych. Koncern właśnie udostępnił kolejną w ostatnich dniach poprawkę o numerze iOS 13.1.2.

Poprawka zajmuje się problemem dotyczącym współpracy smartfonów z innymi urządzeniami za pośrednictwem Bluetooth. Szczególnie dotyczy to parowania sprzętu z samochodowymi zestawami inforozrywki. Okazuje się bowiem, że w niektórych autach telefon rozłącza się bez żadnego powodu.

iOS 13.1.2 likwiduje też buga uniemożliwiającego korzystanie ze skrótów w urządzeniu HomePod. Nowa aktualizacja naprawia również problemy z poprawnym funkcjonowaniem kamery smartfona, a także błąd związany z archiwizowaniem danych w usłudze iCloud. W drugim przypadku, użytkownicy ciągle widzieli na ekranie pasek postępu transferu danych, mimo iż w pełni udało się zakończyć przesyłanie ich do chmury.

iOS 13.1.2 jest już trzecią poprawką od momentu premiery nowej wersji systemu, która miała miejsce 19 września. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości będzie ich znacznie więcej.

iOS 13.1.2

Źródło

You may also like...