Apple przygotowało odpowiedź na Google Street View

Apple Maps wzbogaciło się o nową funkcję doskonale znaną z Google Street View. Na razie obejmuje jednak swym zasięgiem tylko kilka największych amerykańskich miast.

Apple Maps od samego początku nie było w stanie w żaden sposób dorównać konkurencyjnej aplikacji Google Maps. Usługa nie tylko potrafiła wyprowadzić kierowców na manowce, prezentując im błędne mapy. Miała też bardzo ograniczoną funkcjonalność, w której próżno było szukać opcji oferowanych przez rywali.

Apple jakiś czas temu wzięło się więc za usprawnienie swej kluczowej aplikacji i postanowiło wprowadzić do niej najważniejszą funkcję konkurencji. Chodzi oczywiście o Google Street View, umożliwiającą “spacerowanie” po ulicach wielu miast. Użytkownik ma na ekranie swego smartfona lub komputera dokładnie taki sam widok, jak gdyby był na miejscu. Może więc przemieszczać się po ulicach, rozglądać dookoła, przybliżać widok itp.

Do tej pory aplikacja firmy z Cupertino nie oferowała swym użytkownikom niczego podobnego, ale zaczyna się to powoli zmieniać. Mapy właśnie wzbogaciły się o nową funkcję, bardzo przypominającą Google Street View. Na razie jest bardzo ograniczona i w zasadzie znajdziemy w niej tylko Nowym Jork oraz Los Angeles. Oczywiście to dopiero początek rozwoju nowej funkcji i w przyszłości dołączą także inne miasta, jak tylko uda się zrobić ich fotograficzną dokumentację. Część z nich dołączy jeszcze w tym roku, natomiast kolejne będą pojawiały się już w 2020 roku.

Apple zapewnia, że do końca roku nowa funkcja obejmie cały teren Stanów Zjednoczonych. Natomiast na resztę świata musimy poczekać do przyszłego roku.

Apple Maps

Źródło

You may also like...