Znany youtuber sprawdził wytrzymałość najnowszego smartfona Apple

Zack Nelson prowadzący na YouTube kanał JerryRigEverything, poddał testom na wytrzymałość najnowszy smartfon Apple. iPhone 11 dzielnie zniósł jego działania.

Użytkownicy smartfonów z pewnością doskonale znają kanał JerryRigEverything, którego autor poddaje sprzęt swym standardowym torturom. Zack Nelson sprawdza wytrzymałość ich obudów na zarysowania ostrym narzędziem, poddaje wyświetlacz próbie ognia oraz testuje odporność na zginanie.

Na jego warsztat trafił właśnie najnowszy iPhone 11, którego test opublikował na swym kanale. Na poniższym wideo możemy zobaczyć, że wyświetlacz telefonu udało się zarysować dopiero narzędziem o 6 poziomie twardości w skali Mohsa, natomiast poziom 7 zaczął już zostawiać głębsze uszkodzenia.

Zack przy okazji przetestował szafirowe szkło dedykowane do tego modelu, które okazuje się być niezwykle trwałe. YouTuberowi udało się je zarysować dopiero narzędziem na 8 poziomie skali twardości. Warto o tym wiedzieć, szczególnie jeśli zamierzamy korzystać z telefonu znacznie dłużej. A jak dowodzą najnowsze badania (https://technogadzet.pl/amerykanie-wymieniaja-smartfony-coraz-rzadziej/), nasz sprzęt mobilny służy nam coraz dłużej. Przydałoby się więc zadbać o to, by przez ten czas wyglądał jak nowy.

Oczywiście aluminiowa ramka smartfonu dość szybko uległa ostrzu noża, więc warto o nią dbać. Dobra wiadomością jest natomiast to, że ślady na obiektywie pojawiły się dopiero po użyciu narzędzia o 7 poziomie twardości.

Próba ognia nie zrobiła na wyświetlaczu żadnego wrażenia. Wprawdzie pod płomieniem pojawiła się plama, ale tylko na chwilę, gdyż szybko znikła bez żadnego trwałego śladu. Podobnie było w przypadku testu zginania, któremu trwała konstrukcja obudowy oparła się bez żadnych problemów.

iPhone 11 jest więc bardzo wytrzymałym sprzętem, którego uszkodzenia nie musimy się specjalnie obawiać. Podczas normalnego użytkowania nie powinno się z nim nic stać.

iPhone 11

Źródło

You may also like...