Huawei P30 Pro kontra Samsung Galaxy S10+ w teście prędkości

Kanał PhoneBuff porównał wydajność Huawei P30 Pro i Samsunga Galaxy S10+. Oba flagowce poddano testowi prędkości, składającego się z różnych zadań.

Dla osób planujących zakup nowego smartfona, bardzo często istotnym kryterium wyboru jest jego wydajność. Trudno jednak samodzielnie ocenić ją w sklepie, dlatego warto zajrzeć do internetu. Tam często znaleźć można różnego rodzaju sprawdziany pozwalające ocenić wydajność sprzętu.

Kanał PhoneBuff przygotował właśnie kolejne porównanie wydajności, biorąc na warsztat dwa nowe topowe smartfony azjatyckich producentów. W teście wykorzystano Huawei P30 Pro i Samsunga Galaxy S10+, poddając urządzenia standardowo dwóm rundom prób. Podczas każdej z nich symulowano prędkość uruchamiania określonych aplikacji, a także inne działania. Test przeprowadzono z pomocą specjalnych zrobotyzowanych ramion. To właśnie one uruchamiały aplikacje oraz wykonywały czynności, symulujące działanie użytkownika.

Pierwszą rundę testu wygrał Samsung, któremu udało się zakończyć test w czasie 1 minuty i 56 sekund. Huawei nie był od niego dużo gorszy, gdyż te same zadanie wykonał w czasie 2 minut i 5 sekund. W drugiej rundzie sprawdzian skupiał się bardziej na zarządzaniu pamięcią RAM, której oba smartfony mają identyczną ilość. Tutaj Galaxy S10+ okazał się odrobinę wolniejszy od P30 Pro, wykonując test w czasie 35,6 sekundy. Produktowi Huawei zabrało to 34,45 sekundy.

Pamiętajmy jednak, że nie są to różnice, które w normalnym użytkowaniu będą mocno zauważalne. A jeśli chcecie zobaczyć cały sprawdzian, to obejrzycie go na poniższym wideo.

Huawei P30 Pro

Źródło: YouTube.com

You may also like...