Huawei P9 z Kirinem 950 i 6 GB RAM

Huawei w zeszłym roku zdobył pozycję trzeciego największego na świecie producenta smartfonów i aby ją utrzymać, będzie musiał zaproponować konsumentom nowoczesne i mocne smartfony. Jednym z nich może być model Huawei P9.

Jak wynika z medialnych doniesień, Huawei P9 pojawi się w sprzedaży już w marcu lub kwietniu i będzie miał 5,2″ ekran AMOLED o rozdzielczości QuadHD, bardzo wydajny procesor Kirin 950 oraz 4 GB pamięci RAM.

To podstawowa konfiguracja, gdyż źródła wspominają, iż chiński koncern planuje aż trzy warianty swego najnowszego flagowca, mianowicie: Huawei P9, Huawei P9 Lite oraz Huawei P9 Max. Wersja Lite będzie okrojonym wariantem podstawowego modelu wyposażonym w nieco mniejszy ekran o przekątnej 5-cali, natomiast wersja P9 Max otrzyma wyświetlacz aż 6,8-cala, co uplasuje go w jednej linii z tabletami.

Najtańsze smartfony z Androidem

Prawdopodobnie wszystkie modele otrzymają bardzo wydajny procesor Kirin 950, a także podwójny 13 Mpix aparat zainstalowany na tylnym panelu. Nie wiadomo dokładnie ile ma być pamięci AM, ale nieoficjalnie mówi się, że producent zamierza zainstalować w P9 aż 6 GB pamięci LPDDR4 RAM, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że znajdzie się ona w najdroższym wariancie P9 Max. Nie byłby to jedyny model dysponujący taką ilością RAM’y, gdyż tyle samo pamięci otrzyma nadchodzący Oppo Find 9.

Informacje są na razie nieoficjalne, więc nie wiadomo na ile mogą być prawdziwe. W tym tygodniu rozpoczynają się jednak targi CES 2016 w Las Vegas i być może tam dowiemy się szczegółów.

Źródło: Androidheadlines.com

You may also like...