Huawei przestanie produkować tanie smartfony

Huawei planuje sprzedać chińskiemu konsorcjum markę tanich smartfonów Honor. Transakcja będzie opiewała na kwotę 15,2 mld dolarów.

Wpisanie przez amerykański rząd firmy Huawei na czarną listę, poważnie zaszkodziło interesom chińskiego giganta. Decyzja administracji Trumpa nie tylko zablokowała dostęp do licencji na Androida, ale także możliwość zakupu procesorów, pamięci RAM, czy też czujników aparatów. Innymi słowy, koncern stracił dostęp do kluczowych podzespołów z których produkuje swe smartfony.

Jakiś czas temu pojawiły się więc sugestie, że koncern może wycofać się z rynku urządzeń mobilnych. Wygląda na to, że firma częściowo taki właśnie ma plan, gdyż właśnie dowiedzieliśmy się o planach sprzedaży marki Honor, specjalizującej się w budżetowych smartfonach. Huawei zamierza sprzedać ją konsorcjum o nazwie Digital China oraz władzom Shenzhen, w którym koncern ma swą siedzibę. Umowa według źródeł będzie opiewała na kwotę około 15,2 mld dolarów.

Według źródeł pozbycie się marki Honor pomoże koncernowi łatwiej poradzić sobie z problemami spowodowanymi amerykańskimi sankcjami. Producent skupi się bowiem na produkcji topowych smartfonów oraz biznesem korporacyjnym.

Transakcja ma być gotówkowa i obejmie większość aktywów, w tym markę, dział badawczo-rozwojowy oraz zarządzania łańcuchem dostaw. Źródła wskazują, że oficjalnie plan zostanie ogłoszony już w najbliższą niedzielę.

Dodam, że Honor odpowiada za aż 26 procent sprzedaży wszystkich smartfonów Huawei, co przekłada się na 51,7 mln urządzeń w trzecim kwartale tego roku.

Huawei

Źródło

You may also like...