Huawei Watch GT 2e: tani smartwatch ze sportowymi funkcjami

Huawei zaprezentował tańszą alternatywę dla smartwatcha Watch GT 2. Model o nazwie Huawei Watch GT 2e będzie dostępny od kwietnia w cenie od 699 zł.

W ubiegłym roku koncern Huawei pokazał światu swój nowy smartwatch Watch GT 2, oferujący stylowe wzornictwo oraz wiele użytecznych funkcji. Atutem sprzętu jest nie tylko dokładny GPS, ale też bardzo wydajny akumulator zapewniający wiele dni działania.

Firma uznała jednak, że dla niektórych ten model może być zbyt kosztowny. Dlatego podczas dzisiejszej prezentacji online, pokazała nieco tańszy wariant Huawei Watch GT 2e. Podobnie jak poprzednik ten model również prezentuje się bardzo nowocześnie i sportowo, co z pewnością podniesie jego atrakcyjność w oczach użytkowników. Nie liczy się jednak sam wygląd, lecz oferowane funkcje, a tych urządzenie ma wyjątkowo dużo.

Huawei Watch GT 2e

Zegarek posiada 1,39″ ekran AMOLED o rozdzielczości 454 x 454 pikseli, gwarantujący wysoką czytelność obrazu nawet w pełnym słońcu. Rzecz jasna wyświetlany na nim obraz można dostosować do indywidualnych preferencji. Wbudowana aplikacja Hauwei Health daje do wyboru aż 200 różnych zdjęć tarczek. Jeśli jednak nie znajdziemy wśród nich niczego co się nam spodoba, możemy umieścić na ekranie własne zdjęcie.

Specjalny pasek zredukuje pocenie się skóry

Kopertę zegarka wykonano z nierdzewnej stali i jest ona oczywiście wodoszczelna, umożliwiając nurkowanie do głębokości 50 m. Zastosowano tu również pasek wykonany z nowego materiału, który jest niezwykle odporny na temperatury, a jego ażurowa konstrukcja sprawia, że ciało lepiej oddycha.

Pod maską tego modelu pracuje firmowy procesor Kirin A1, natomiast w 4 GB pamięci użytkowej możemy zapisać do 500 piosenek. Kluczowym autem jest oczywiście funkcja monitorowania saturacji krwi, niezwykle przydatna sportowcom. Jest też wiele innych opcji monitorujących aktywność fizyczną, łącznie z GPS’em zapisującym trasę biegania lub jazdy na rowerze. Zegarek może monitorować około setki ćwiczeń, począwszy od jazdy na deskorolce, poprzez surfowanie i wspinaczkę, aż po taniec. Potrafi też śledzić postępy treningu w okresie tygodniowym oraz raportuje na temat intensywności treningu i czasie odpoczynku.

Huawei Watch GT 2e

Zegarek pomoże w walce ze stresem

Interesującym narzędziem jest również aplikacja TruRelax, która za pomocą ćwiczeń oddechowych pomoże radzić sobie ze stresem. Jest też specjalna aplikacja służąca do monitorowania snu, która pomaga zwiększyć efektywność wypoczynku, diagnozując sześć powszechnych problemów ze snem.

Wbudowana bateria również jest wielkim atutem sprzętu. Zegarek na jednym ładowaniu z włączonymi fitness oraz GPS’em, działa bowiem aż 30 godzin. Muzyki poprzez Bluetooth możemy natomiast słuchać przez 30 godzin. Jeśli natomiast będziemy oszczędnie gospodarować dostępnymi opcjami, bateria wystarczy na około dwa tygodnie działania.

Huawei Watch GT 2e do sprzedaży trafi w kwietniu, ale już dziś możemy składać zamówienia w przedsprzedaży. Jego cenę na polskim rynku ustalono na 699 zł.

Źródło

You may also like...