Poznaliśmy specyfikację techniczną Huawei Y9s

Koncern Huawei ujawnił pełną specyfikacje techniczną modelu Huawei Y9s. Nowy sprzęt zaliczany do średniej półki, dostanie procesor Kirin 710F oraz 6 GB pamięci RAM.

Oferta smartfonów Huawei niebawem wzbogaci się o model Huawei Y9s, należący do średniego segmentu. Jest to rebrandowana wersja modelu Honor 9X Pro o nieco zmienionej konfiguracji. Zamiast procesora Kirin 810, znajdzie się w nim układ Kirin 710F.

Nowy smartfon posiada również 6,59″ wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 1080p oraz gęstości pikseli 391PP. Co ważne, ekran nie posiada notcha, a przy tym zajmuje aż 91% powierzchni przedniego panelu, co nadaje telefonowi nowoczesnego wzornictwa. Oczywiście takie proporcje nie byłyby możliwe, gdyby producent nie ukrył kamery do selfie. 16 MP kamera przednia jest więc ukryta i wysuwa się z obudowy gdy zajdzie potrzeba jej użycia.

Wspomniany Kirin 710F współpracuje z 6 GB RAM, natomiast pamięci użytkowej przewidziano 128 GB. To sporo, lecz jeśli uważamy iż nasze potrzeby są nieco większe, zawsze można ją rozszerzyć. Slot na kartę microSD pozwala powiększyć pamięć o 512 GB.

Huawei Y9s

Jak zapewne zauważyliście już na zdjęciach, sprzęt posiada potrójny aparat tylny. Składa się z 48 MP głównego sensora, którego wspiera 8 MP soczewka szerokokątna i 2 MP sensor głębi.

Na jego bocznej krawędzi znajdziemy też włącznik, w który producent wkomponował czytnik odcisków palców chroniący przed niepowołanym dostępem. Pod obudową dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych kryje się także bateria o pojemności 4000 mAh, ładowana z portu USB-C. Funkcjonalność urządzeniu zapewnia natomiast EMUI 9.1 bazujące na Androidzie 9 Pie.

Huawei Y9s

Huawei Y9s najpierw trafi do sprzedaży w Iraku, gdzie w przeliczeniu kosztuje 219 euro. Termin premiery sprzętu na pozostałych rynkach, pozostaje na tę chwilę tajemnicą.

Źródło

You may also like...