Instagram ostrzeże o screenshocie ze Stories

Instagram planuje wprowadzić nową funkcję, która ucieszy osoby korzystające ze Stories. Gdy ktoś spróbuje zrobić screenshota z wrzuconego zdjęcia, zostaną o tym fakcie powiadomieni.

Zdjęcia w Instagram Stories mają zasadniczo żywotność 24 godzin. Istnieje jednak możliwość ich zachowania na zawsze. Wystarczy tylko zrobić screenshota i sprawa załatwiona. Do tej pory użytkownicy tej popularnej aplikacji nie mieli żadnej możliwości sprawdzenia, czy ktoś nie robi screenów z ich fotek. Wkrótce to się zmieni.

Portal zapowiedział wprowadzenie zupełnie nowej opcji, która powiadomi użytkownika o takich zachowaniach. Za pierwszym razem funkcja nie będzie w żaden sposób reagować. Jeśli więc spróbujemy zrobić screena z czyjegoś Stories, pojawi się okienko informujące, że następnym razem użytkownik zostanie o tym fakcie powiadomiony. Dzięki temu autor będzie wiedział, jeśli ktoś zachowa zdjęcia, np. w celu ich późniejszego udostępnienia.

Trzeba jednak pamiętać, że funkcja nie jest do końca skuteczna i można ją łatwo ominąć. Wystarczy bowiem przestawić smartfona w tryb samolotowy, co odetnie połączenie z siecią i autor zdjęcia nie zostanie już powiadomiony o zrobieniu z niego screenshota. Można też zrobić go za pomocą komputera lub też użyć specjalnie do tego celu stworzonych aplikacji, jak chociażby Story Reposter.

Na razie Instagram testuje nową funkcje i nie wiadomo kiedy zdecyduje się udostępnić ją użytkownikom.

Instagram

Źródło: Thenextweb.com

You may also like...