Telegram atakowany malware kopiącym kryptowaluty

Użytkownicy popularnej aplikacji Telegram, zostali po raz kolejni zaatakowani przez hakerów. Rozsyłają malware, które po zainfekowaniu telefonu zmienia go w koparkę kryptowalut.

Użytkownicy smartfonów są coraz częściej atakowani rożnego rodzaju malware, którego zadaniem jest wykorzystanie mocy obliczeniowej do wydobycia cyfrowego pieniądza. Nie dalej jak wczoraj informowałem o jednej z takich kampanii, wymierzonej w posiadaczy sprzętu z Androidem. Może ona dotyczyć kilku dziesięciu milionów urządzeń, które bez wiedzy właściciela kopią Monero oraz inne kryptowaluty.

Teraz pojawiło się kolejne zagrożenie dla użytkowników komunikatora Telegram. Popularna aplikacja zapewniająca pełną prywatność dzięki szyfrowaniu rozmów, została zaatakowana przez hakerów. Wykorzystali exploita zero-day, by infekować telefony malware kopiącym Monero, Zcash, Fantomcoin oraz inne rodzaje kryptowalut.

Sprawę ujawniła firma Kaspersky Lab, która oczywiście natychmiast poinformowała o tym fakcie twórców aplikacji. Programiści przygotowali już aktualizację, która powinna zlikwidować zagrożenie. Warto więc ją zainstalować, by zabezpieczyć się przed wykorzystaniem Waszych smartfonów.

Telegram

Źródło: Bloomberg.com

You may also like...