Smartony Nokia sprzedają się lepiej od rywali

Powrót marki Nokia na rynek urządzeń mobilnych, można uznać za udany. Jej sprzęt sprzedaje się znacznie lepiej niż smartfony takich firm jak HTC, Google, czy nawet Sony.

Kilka lat temu Nokia wspólnie z Microsoftem próbowała podbić rynek urządzeń mobilnych. Plan zakończył się totalnym fiaskiem, głównie za sprawą firmy Billa Gates’a, która próbowała w ten sposób wypromować mobilnego Windowsa.

Po rozstaniu się obu koncernów, Nokia udostępniła licencję wykorzystanie marki firmie HMD Global, która wprowadziła do sprzedaży parę nowych smartfonow. Produkty sprzedają się zaskakująco dobrze. Tylko w czwartym kwartale zeszłego roku, do rąk klientów trafiło 4,4 mln urządzeń. Daje to jej 1 procentowy udział w rynku i 11 miejsce w zestawieniu najpopularniejszych producentów. Może się to wydawać słabym wynikiem, ale według Neila Shah, analityka firmy Counterpoint, jest znacznie lepszy niż u rywali. Zdaniem specjalisty, w czwartym kwartale zeszłego roku Nokia wyprzedziła takie marki jak HTC, Sony, Google, OnePlus, Meizu, Asus i Lenovo.

Specjalista podkreśla też, że Nokia najlepiej radzi sobie na określonych rynkach, szczególnie w krajach rozwijających się, jak Wietnam, czy państwa Środkowego Wschodu. Co ciekawe jest także w pierwszej piątce producentów w Rosji oraz na trzecim miejscu w Wielkiej Brytanii.

Pamiętajmy, że podczas targów MWC 2018, które za kilka dni odbędą się w Barcelonie, HMD zaprezentuje kilka nowych modeli, które jeszcze bardziej wzmocnią pozycję firmy.

Nokia

Źródło: Twitter.com

You may also like...