Huawei zaprezentowało pierwszy modem 5G dla samochodów

Podczas targów motoryzacyjnych Shanghai Autoshow, Huawei zaprezentowało pierwszy na świecie modem 5G dla samochodów. MH5000 zapewni szybki dostęp do sieci w naszych pojazdach.

Współczesne samochody to jeżdżące komputery, więc od kilku dobrych lat, praktycznie każde nowe auto korzysta z mobilnego internetu. Dostęp do sieci jest w przypadku pojazdów niezbędny i wykorzystuje się go na wiele różnych sposobów. Pojazdy używają go nie tylko w systemach nawigacji, a też do aktualizacji oprogramowania wbudowanych komputerów. Internet przydaje się również do korzystania z muzycznych serwisów oraz wielu innych usług multimedialnych.

Do tej pory kierowcy korzystali z mobilnego internetu w standardzie LTE, ale już wkrótce będą mogli przestawić się na nowszą technologię 5G. Podczas trwającego właśnie salonu samochodowego Shanghai Autoshow, Huawei zaprezentowało modem 5G MH5000, opracowany specjalnie dla samochodów.

Nowy moduł bazuje na chipie Balong 5000 5G, którego zaprezentowano w styczniu bieżącego roku. Jest to pierwszy na świecie modem samochodowy, umożliwiający korzystanie z połączenia internetowego w nowej technologii. MH5000 nie tylko zapewni wygodniejszy dostęp do multimediów. Przyda się również do zwiększenia funkcjonalności nowych modeli aut. Będzie zastosowany również w inteligentnych systemach zapewniających komunikację pojazdu z innymi autami oraz drogową infrastrukturą. Dzięki temu auta będą mogły wzajemnie się ostrzegać o złych warunkach na drodze lub korkach.

Firma planuje skomercjalizować nowy produkt w drugiej połowie bieżącego roku.

modem 5G

Źródło: Reuters.com

You may also like...