Asus nie wyprodukuje już żadnego nowego tabletu

Tajwański Asus wycofuje się z rynku tabletów. Firma poinformowała już swych dystrybutorów, że nie wprowadzi do sklepów żadnego nowego urządzenia.

Jeszcze kilka lat temu tablety były niezwykle popularnym sprzętem i praktycznie każdy chciał je mieć. Niewielkie rozmiary i wysoka funkcjonalność przydatna podczas zabawy i pracy sprawiały, że sprzedawały się jak ciepłe bułeczki. Wielu producentów dodając do nich klawiatury, promowało nawet swój sprzęt jako substytut laptopów, idealny do pracy lub nauki.

Obecnie sytuacja tych przenośnych urządzeń nie wygląda najlepiej. Praktycznie tylko Apple produkuje jeszcze nowe modele, które nieźle się sprzedają. Pozostali producenci jedynie od czasu do czasu oferują coś nowego. Ale widać wyraźnie, że tablety nie są dla nich priorytetem.

W przyszłości na pewno nie zobaczymy już żadnego nowego tabletu z logiem Asusa. Tajwańska firma postanowiła bowiem całkowicie wycofać się z tego segmentu rynku. Według doniesień mediów, koncern poinformował już swe kanały dystrybucyjne, że nie będzie nowych tabletów z Androidem. Firma chce teraz skupić się na rozwoju i promocji flagowych smartfonów z rodziny ZenFone, a także urządzeń gamingowych z serii ROG. Ostatnim tabletem tajwańskiego producenta jest więc ASUS ZenPad 8, którego magazynowe zapasy zostały już wyprzedane.

Koncern na razie nie potwierdził tych doniesień, ale nie będzie dużą niespodzianką, gdy okażą się prawdziwe.

ASUS ZenPad 8

Źródło: Cnbeta.com

You may also like...