Galaxy S10 Lite pierwszym smartfonem Samsunga z kamerą do zdjęć makro

Poznaliśmy kolejne szczegóły techniczne Galaxy S10 Lite. Nowy smartfon Samsunga będzie pierwszym produktem tej firmy, wyposażonym w aparat do zdjęć makro.

Producenci smartfonów starają się nieustannie ulepszać swój sprzęt, rozszerzając jego funkcjonalność. W ostatnim czasie wielu z nich skupia się na zwiększaniu możliwości wbudowanych aparatów fotograficznych. Firmy wyposażają swój sprzęt w coraz więcej soczewek, gwarantujących lepsze parametry obrazu. Niektóre idą jeszcze dalej, montując w telefonach również obiektywy przeznaczone do zdjęć makro.

Galaxy S10 Lite zrobi zdjęcia makro

Na razie nie jest to jeszcze standardowe wyposażenie sprzętu mobilnego, ale nie da się ukryć, że wkrótce może się takowym stać. Kolejnym sprzętem, w którym znajdziemy taki element będzie Galaxy S10 Lite. Tak twierdzi Roland Quandt z witryny WinFuture, który ujawnił kolejne szczegóły dotyczące produktu Samsunga. Jeśli informacje okażą się prawdziwe, będzie to pierwszy smartfon koreańskiej marki z dedykowanym aparatem do zdjęć makro.

Aparat będzie miał 5 MP F/2.4 i dołączy do 48 MP F/2.0 głównej matrycy oraz 12 MP f/2.2 soczewki szerokokątnej. Gówna matryca będzie posiadała optyczną stabilizację obrazu w systemie tOIS. Technologia ta pozwala przechylić obiektyw o kilka stopni w różnych kierunkach, aby zrekompensować ruchy w przestrzeni. Do selfie oraz wideorozmów posłuży natomiast przednia kamera 32 MP F/2.2 umieszczona w dziurze wyciętej w wyświetlaczu.

Według źródła przecieków, tańsza wersja flagowca dostanie również Snapdragona 855, a więc nie będzie słabsza od standardowego modelu. Według Rolanda, wariant z Exynosem nie będzie dostępny. Nie oznacza to jednak, że smartfon nie trafi na europejski rynek, gdzie standardowo oferowane są modele z Exynosem. Po prostu mieszkańcy Starego Kontynentu dostaną wersję z procesorem Qualcomma.

Jeśli chodzi o pamięć, to RAM-u będzie 8 GB, natomiast pamięci flash 128 GB. Ma to być także pamięć UFS, a więc dokładnie taka sama jak w Galaxy S10. Smartfon dostanie również 4500 mAh baterię, którą naładujemy za pomocą Super Fast Charging 2.0 o mocy do 45 watów przez port USB Type-C.

Galaxy S10 Lite będzie dostępny w Europie w cenie 680 euro i jest to już oficjalna cena detaliczna tego modelu. Oczywiście w poszczególnych krajach może się nieco różnić, ze względu na wysokość podatków.

Galaxy S10 Lite

Źródło

You may also like...